Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zahájení adventu v Rozsochatci

/
/
/
440 ZobrazeníV sobotu 26. listopadu připravili zastupitelé obce a spolky v Rozsochatci akci k zahájení adventního času. Na programu byla po delší odmlce soutěž v pečení, tentokrát na téma Pečeme podle receptů našich babiček, na sladko i na slano. Nechyběla výstava vánočních dekorací, které zapůjčily místní ženy. Základní škola připravila pro děti a dospělé tvořivou dílnu, kde se vyráběly vánoční a zimní dekorace.

Do soutěže v pečení se přihlásilo 22 soutěžících. Porota složená ze zastupitelů obce vybrala tři výherce, na třetím místě se umístila Natálka Jeřábková, na druhém místě Tereza Hyršová a na prvním místě Pavlína Polanská, za kterou cenu převzal syn. Cenu diváků získala Věra Kučerová. Výherci získali sadu vánočních ozdob a každý účastník soutěže pak obdržel keramického anděla, kterého vyrobili žáci místní základní školy. Celé odpoledne doprovázelo hudební duo Jarabáček, které hrálo nejen vánoční písně, některé návštěvníky přilákaly také k tanci.

Před pátou hodinou se všichni přesunuli k obecnímu úřadu, kde si společně zazpívali i s Jarabáčkem a dětmi z místní základní a mateřské školy několik koled, starosta Dušan Svoboda pronesl přání do nového roku 2023 a poté byl rozsvícen vánoční strom. Pro zahřátí se podával punč a ani děti nebyly ochuzené, ty měly svůj ovocný punč bez alkoholu.

V neděli 27. listopadu pak proběhla další adventní akce, tentokrát v Country clubu K&K v Rozsochatci, kde hrála k tanci a poslechu kapela Starší časy a taneční vystoupení měl také country taneční soubor Kocourů, Kočind, Koťat a nejmenších Čertíků. Podvečer už dýchal předvánoční atmosférou . Na závěr zahrála kapela Starší časy na terase Country clubu několik koled a byl rozsvícen vánoční strom.

  • Facebook
  • Twitter