Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Začátkem září začne ve Vrchlického ulici v Jihlavě výstavba nových zastávek

/
/
/
480 ZobrazeníStavba nových zastávek ve Vrchlického ulici v Jihlavě by měla trvat tři měsíce, tedy přibližně do konce listopadu. Účelem nových zastávek je přiblížit cestující MHD ke vchodu do urgentního příjmu Nemocnice Jihlava.

Stavba zastávek ve Vrchlického ulici omezí dopravu jen minimálně. Oba pruhy budou průjezdné, avšak s výstrahou na probíhající práce. Ve Vrchlického ulici se vybudují dvě proti sobě ležící zastávky MHD, jedna bude řešena způsobem asfaltového zálivu a druhá způsobem betonové desky zálivu. Součástí bude také vybudování nového chodníku, který bude navazovat jednu ze zastávek a dále nového osvětlení zdejšího přechodu pro chodce.

„Stavba je další etapou projektu Zvýšení bezpečnosti v Jihlavě, v rámci kterého se už realizovalo mnoho dopravně stavebních akcí. Například byl obnoven chodník v ulici S. K. Neumanna, Sokolovské nebo Kollárově či upraveny zastávky MHD v Hruškových Dvorech u společnosti Mokov. V rámci této akce se uskuteční ještě úprava chodníku a vybudování nové dešťové kanalizace v Antonínově Dole,“ uvedl náměstek pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Zastávky na Vrchlického ulici budou stát téměř dva a půl milionu korun a jejich zpracovatelem bude společnost PORR, a. s.

  • Facebook
  • Twitter