Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Záblesky intimity Martina Halamy

/
/
/
747 ZobrazeníVernisáž výstavy fotografií Záblesky intimity se uskuteční v pátek 17. ledna od 17.00 v Havlíčkově domě v prostorách Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Představí se na ní fotograf Martin Halama.

Výstava fotografií autora Martina Halamy je průřezem jeho volnou tvorbou za posledních deset let. V průběhu těchto let se věnoval několika projektům, které spojuje právě nahé ženské tělo (v jednom případě i nahé tělo mužské).
Projekty jako Kapky intimity nebo Body projections byly ke zhlédnutí na výstavách v jeho rodné obci Sobíňov, v Chotěboři, Ždírci nad Doubravou nebo Pardubicích. Návštěvníci na výstavě najdou i celou řadu dosud nepublikovaných snímků a pokusů. Spolu s fotografiemi budou součástí výstavy také dřevěné sochy a plastiky Pavla Švandy.

Martin Halama začínal s fotografováním před sedmnácti lety. Nejprve měl v hledáčku pouze přírodu a volně žijící zvířata. Postupně přešel na fotografování lidí, u kterého už zůstal. Z koníčku se stalo jeho druhé zaměstnání, které nakonec svým objemem přerostlo až tak, že se začal věnovat focení na plný úvazek a od ledna 2018 se živí pouze jako fotograf na volné noze. Kromě rodinných portrétů a fotografování svateb se také věnuje reklamní a reportážní fotografii. Jeho současnou tvorbu můžete sledovat na facebookovém profilu photohalama.com.

Pavel Švanda se věnuje práci se dřevem už více jak dvacet let. Pro jeho vůni a různorodost je pro něj nejzajímavějším materiálem, z kterého vytváří sochy, sošky, plastiky nebo atypické exteriérové prvky. Snaží se o to, aby každý kus jeho tvorby byl originál a rád přijímá nové výzvy. V minulosti spolupracoval na celé řadě projektů, například Peklo Čertovina, Pohádková vesnička, Nahá vesnice, Sochy pro zdraví FN U Sv. Anny. Jeho plastiky nemusí návštěvníci vnímat pouze očima, mohou se jich také dotýkat.

  • Facebook
  • Twitter