Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstavu Tvrz vypráví oživí ve Žďáře nad Sázavou speciální komentovaná prohlídka i prázdninové workshopy

/
/
/
187 ZobrazeníVýstava věnovaná 90. výročí založení žďárského muzea seznámí návštěvníky hravou formou s architektonickým fenoménem tvrzí a představí příběhy dvou obyvatel tvrze žďárské.

Rychtář Hanuš žil v 15. století a zapsal se do dějin města založením několika rybníků. Úředník kardinála Ditrichštejna a správce žďárského panství Matouš Augustin Lejský z Rozenpachu po svém působení ve Žďáře vstoupil do služeb slavného Albrechta z Valdštejna.

Malí i velcí návštěvníci si mohou zkusit postavit vlastní tvrz, zahrát si na archeology a odkrýt část pálené dlažby, zahrát si řemeslnické pexeso, vyzkoušet dobový doplněk nebo vymalovat podle svého vkusu dobové postavy.

V pátek 21. června proběhne od 17.00 komentovaná prohlídka výstavy s jedním z autorů, historikem Stanislavem Mikulem, který se zaměří na majitele tvrzí a přiblíží jejich urozené i neurozené obyvatele. Součástí bude také krátká procházka kolem žďárské tvrze s nastíněním různých teorií o jejím vzniku a stavebním vývoji.

Během letních prázdnin se můžete těšit na workshopy pro rodiny s dětmi, které budou probíhat vždy v úterý a ve čtvrtek od 10.00. Jeden z worskhopů bude zaměřený na dobová řemesla a stavbu tvrzí, druhý pak na životní příběhy jeho obyvatel.

Více informací najdete na webu Regionálního muzea.

  • Facebook
  • Twitter