Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Jože Plečnik v Jihlavě

/
/
/
869 ZobrazeníVysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem Praha pořádá od úterý 1. října výstavu Jože Plečnik – Pražský hrad a Zacherlův dům.

Slovinský architekt Jože Plečnik a jeho díla fascinují stále – ať ve Vídni, v Praze nebo v Lublani. Jsou spjatá s dobou a zároveň nadčasová, regionální a zároveň univerzální. Výstava k 60. výročí úmrtí Jože Plečnika představí jeho hlavní díla v Praze a ve Vídni.
Pražský hrad se stal po vyhlášení samostatnosti Československé republiky v roce 1918 oficiálním sídlem prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Ten v roce 1920 jmenoval architektem Pražského hradu Jože Plečnika, který měl za úkol přestavět hrad na centrum mladé republiky a zpřístupnit jej veřejnosti.
Takzvaný Zacherlův dům, který si nechal postavit Johann Evangelist Zacherl v letech 1903 – 1905 jako jeden z prvních domů moderního stylu v historickém centru Vídně, je nyní jedním z nejvýznamnějších památkově chráněných objektů. Původně byl postaven jako obytný a obchodní dům, nyní zde najdeme kancelářské a prodejní prostory.Vstup na výstavu je zdarma, otevírací doba: pondělí – pátek, 8-18 hod., předsálí auly Vysoké školy polytechnické Jihlava. Výstava bude ke shlédnutí až do konce roku.

  • Facebook
  • Twitter