Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočinu podzim uzavře důležitou bitvou na půdě Vítkovic

/
/
/
617 ZobrazeníV pátek 22. listopadu uzavře tým FC Vysočina Jihlava fotbalový podzim ve druhé fotbalové lize. Tým kouče Radima Kučery od 18.00 svede po reprezentační pauze poslední bitvu v kalendářním roce 2019 na půdě Vítkovic. Proti týmu, kterému se na podzim nedaří a jenž v uplynulých dnech převzal nový kouč.

Pohled do Vítkovic
Vítkovicím po první polovině druhé ligy náleží až 15. příčka tabulky se ziskem devíti bodů. Ty vzešly z domácích výher nad Vyšehradem a Sokolovem a také z remíz s Prostějovem, v Ústí nad Labem a s Varnsdorfem. Náš nadcházející soupeř na vítězství čeká už více než dva měsíce. Jeho motivace tak bude s koncem soutěže obrovská. Navíc bude podpořena faktem, že Vítkovice na Jihlavu na ostravském stadiónu umí. Stačí připomenout jarní duel, v němž FC Vysočina ze svého tlaku nic nevytěžil a naopak v 87. minutě inkasoval branku z kopačky Matěje. Nebo jihlavskou bilanci ve Vítkovicích, kde Vysočina z deseti vzájemných duelů vytěžila pouze osm bodů.

MFK v minulém týdnu opustila trenérská dvojice Balcárek-Paul, která zamířila do Opavy. Kormidlo ostravského celku o víkendu převzal bývalý slovenský kanonýr Lubomír Luhový. Co všechno ví dvaapadesátiletý trenér o Vítkovicích? „Stále žiji v Třinci, takže české soutěže dobře sleduji a mám přehled nejen v těch dvou nejvyšších. Vítkovice jsem viděl na živo v Třinci, takže i na základě toho utkání mám o mužstvu již nějakou představu a jsem přesvědčen, že kluci patří výše než na 15. příčku. Jsme ve složité situaci a čeká nás už jen poslední podzimní kolo, ale uděláme vše, aby se nám společnými silami podařilo uspět,“ dodal Luhový pro vítkovický web.

U20 v Nizozemí
Kouč Radim Kučera prožil velmi úspěšnou reprezentační pauzu. V roli asistenta trenéra výběru U20 byl u výrazného vítězství 1:4 v Nizozemí! Jak se tato velmi cenná výhra zrodila? „Z utkání jsme měli respekt, neboť domácí nominovali to nejlepší. Trochu nás zklamalo místo konání zápasu, kde nebylo ideální osvětlení, a terén nebyl kvalitní. Nakonec však tyto podmínky asi více vadily Holanďanům. My jsme v utkání dobře bránili, byli jsme aktivní a snažili jsme se využít každou příležitost k brejkům, z nichž jsme domácím hodně zatápěli. Několik příležitostí jsme nevyužili a do vedení jsme šli po rychle rozehrané standardní situaci. Ve druhém poločase na nás domácí vletěli, gólman Kovář nás podržel. Tím se asi zápas zlomil a my jsme opět začali být nebezpeční. Pomohla nám i střídání, když jsme tři branky vstřelili v závěrečné dvacetiminutovce.“

Jak jste viděl výkon hráčů FC Vysočina? „Fortelný hrál výborně. Odvedl hodně práce pro tým a prokázal velkou kvalitu při práci s míčem. Svoboda nastoupil na posledních deset minut a zapadl velmi dobře. Neměl to jednoduché, neboť domácí měli na křídlech hodně nebezpečné hráče,“ pochválil Kučera.

Velká neznámá
Radim Kučera si samozřejmě uvědomuje úskalí pátečního utkání ve Vítkovicích, které umocňuje výměna na trenérském postu: „Nástup nového trenéra pro tým nepochybně představuje významný impuls. Zatímco vítkovické mužstvo dobře známe i z červencového domácího utkání, tak herní styl, s nímž se pod vedením nového kouče bude prezentovat, je pro nás velkou neznámou. Budeme se s tím muset vypořádat.“

Představuje pro vás varování nevydařený jarní duel v Ostravě? „Je to možné. V minulém ročníku Vítkovice skončily v horní polovině tabulky a opíraly se zejména doma o výbornou obranu. A náš jarní duel tomu odpovídal. Těžký duel nás čeká i nyní. My se budeme snažit hrát svoji hru, stejně jako v předchozích venkovních zápasech. S tím rozdílem, že bychom konečně chtěli být gólově efektivní a zároveň se vyvarovat chyb vzadu,“ zdůraznil jihlavský lodivod, který též upozornil na nebezpečné hráče z kádru soupeře: „Do velmi dobré formy se dostal ofenzivní záložník Zorvan. Na křídlech hrají nepříjemní a tahoví Stříž, Buchvaldek či Matoušek. Kvalitu má i Suchan ve středu zálohy. Celý tým je hodně pracovitý.“

Můžete počítat s kompletním kádrem? „Ano, trénujeme v plném stavu. Věříme, že pro zápas budou připravení oba útočníci, které jsme postrádali proti Vlašimi, tedy Klobása a Jawo,“ uzavřel svůj komentář Radim Kučera.

  • Facebook
  • Twitter