Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina má spolu s Prahou nejnižší nezaměstnanost v ČR

/
/
/
417 Zobrazení



V květnu 2024 pokračoval klesající trend v celkovém počtu uchazečů o zaměstnání evidovaných na Vysočině. Počet klesl o 315 lidí na 9 798, počet hlášených volných pracovních míst vzrostl na 8 317 a podíl nezaměstnaných klesl o 0,1 procentního bodu na 2,7 %.

Vysočina se tak může spolu s Prahou pochlubit nejnižším podílem nezaměstnaných lidí v České republice. Úřad práce je připraven pomoci studentům, kterým se nepodaří dostat na vysněnou střední školu. Kromě pomoci s orientací na trhu práce pomáhají specializovaní odborníci díky projektu Záruky pro mladé například i s přípravou životopisu, přípravou na pohovor, ale také nabízí celou škálu dotovaných rekvalifikací. Mimo projekt máme v nabídce i digi kurzy, které jsou dostupné na webu www.jsemvkurzu.cz.

„Měsíc květen je v České republice tradičně spojován s přijímacími zkouškami na střední školy, které jsou klíčovým krokem pro žáky devátých tříd základních škol. S úspěšností přijetí v prvním kole přijímacího řízení ve výši 97,4 %, což je druhá nejvyšší úspěšnost v ČR, a velmi nízkým počtem žáků, kteří musí podstoupit druhé kolo přijímacích zkoušek, je pravděpodobnost přijetí na střední školu v našem kraji opravdu vysoká. Přesto úřad práce počítá se studenty, kteří se na střední školu nedostanou, a nabízí jim možnost využít vlastní dostupné zdroje a služby, které jim mohou pomoci najít vhodné možnosti pro jejich další vzdělávání a kariéru,“ říká Lenka Nováková, ředitelka Krajské pobočky Úřadu práce v Jihlavě. „Pro osoby mladší 30 let je k dispozici projekt Záruky pro mladé, který je spolufinancovaný Evropskou unií. Zde se mladé lidi snažíme v první řadě vrátit zpět ke vzdělání, ale mohou se také zúčastnit různých poradenských programů a Job Clubů, kde získají rady ohledně hledání práce, psaní životopisu a přípravy na pohovory a hlavně mohou absolvovat různé rekvalifikace, které pomohou k uplatnění se na trhu práce. Mezi nejžádanější rekvalifikace patří např. rekvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách, studium pro asistenta pedagoga, různá řidičská oprávnění včetně profesních průkazů, ale také např. kurz tatéra nebo kosmetičky,“ doplňuje ředitelka Lenka Nováková.

Rekvalifikace jako takové Úřad práce ČR nabízí nejen studentům, ale i ostatním občanům.

„A právě nadcházející léto je pro rekvalifikace asi nejvhodnější. V létě mají lidé více volného času nebo hledají příležitosti k osobnímu a profesnímu rozvoji mimo hlavní pracovní sezónu. Léto je pro mnoho lidí klidnějším obdobím, což jim umožňuje věnovat více času vzdělávání. A nakonec absolvování kurzu v letním období může zvýšit šance na nalezení zaměstnání na podzim, kdy je často nabízeno více pracovních pozic,“ připomíná Lenka Nováková.

  • Facebook
  • Twitter