Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina Fest pomůže onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám

/
/
/
767 ZobrazeníVe čtvrtek 5. července odstartuje v Jihlavě festival Vysočina Fest 2018. Kromě hudebních hvězd přinese třetí den festivalu i pomoc neziskové organizaci Můj nový život a dětem s onkologickým onemocněním a jejich rodinám.

„Cílem pomoci je především přispět k tomu, aby malí nemocní nemuseli být v procesu léčby či po ní zcela vyřazeni z aktivit, které jsou pro jejich zdravé vrstevníky běžné,“ říká MUDr. Lucie Hrdličková, zakladatelka spolku Můj nový život a lékařka Kliniky dětské onkologie a hematologie Fakultní nemocnice v Motole v Praze. Můj nový život podporuje Vysočina Fest už pátým rokem. „Chceme přispět k tomu, aby onkologicky nemocné děti či mladiství a jejich rodiny na chvíli zapomněli na období náročné léčby a bavili se na festivalu s námi všemi,“ konstatuje zástupce pořádající agentury. „Onkologicky nemocné děti často velmi sužuje absolutní změna života – to, že se v průběhu léčby nemohou věnovat svým aktivitám a ztrácí kontakt se svými kamarády. A proto se v naší neziskovce snažíme, abychom jim přinesli na dobu nemoci a období těsně po ní i hezké zážitky, na které budou později rádi vzpomínat. To, že mohou navštívit hudební festival a bavit se tu stejně jako jiní, je jistě jedním z nich,“ doplňuje Lucie Hrdličková.

Na festivalu Vysočina Fest může dětem s onkologickým onemocněním pomoci každý návštěvník. Stačí k tomu fotit. Své fotky zveřejněte na Instagramu s hashtagem #mujnovyzivot nebo #vysocinafest2018, zajděte ke stánku s označením Můj nový život a nechte si je u PIXITA zdarma vytisknout.

Další možností je zastavit se s hosteskami označenými logem Můj nový život a přispět přímo. Díky takové pomoci se třeba děti, které absolvovaly léčbu a nyní se vracejí do běžného života, budou moci podívat na některou farmu v ČR plnou zvířat, užívat si v zábavném parku, vyzkoušet si, jaké to je být automobilovým závodníkem, pilotem letadla apod.

Spolek Můj nový život vznikl v roce 2011 jako odpověď na nedostatečné povědomí o problematice dětské onkologie mezi širokou veřejností a s cílem odstranit tabu a nepravdy v souvislosti s nádorovými onemocněními u dětí. „Nezavírejte před dětmi s onkologickým onemocněním oči. Většina z nich se uzdraví. Vím to dobře, s mnoha z nich si pravidelně píšu a potkávám je na všech akcích projektu Můj nový život, kterých se účastním kdykoli mi to moje práce dovolí. A jsem moc rád, že mohu sledovat jak vyrůstají. Projekt podporuji už pět let,“ říká populární herec a režisér Jiří Mádl.

  • Facebook
  • Twitter