Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vokální kvarteto mělo úspěch v Havlíčkově Brodě

/
/
/
231 ZobrazeníKulturní dům Ostrov v Havlíčkově Brodě byl ve středu 15. března vyprodaný příznivci seskupení 4 Tenoři. Obecenstvo přivítal Pavel Vítek, který se ujal na celý večer role konferenciéra. Byla sympatická vzpomínka na skladatele Karla Svobodu a jeho hudbu k seriálu Cirkus Humberto.

Zazněla píseň Krev toulavá, kterou v seriálu nazpíval Karel Gott. Od Karla Svobody a Karla Gotta zazpíval 4 Tenor ještě známou píseň Jdi za štěstím. Pavel Vítek zavzpomínal na dětská léta, když k vánocům dostal kytaru: „Naučil jsem se pár akordů a zpíval si píseň Nádherná láska.“
Po hodně letech si ji zazpíval v Havlíčkově Brodě a tím vzpomněl na Pavla Nováka, který tuto skladbu poprvé zpíval v roce 1972. Někteří pamětníci si ji v KD Ostrov zazpívali společně s Pavlem Vítkem. 4 Tenor zazpívali také skladby od už nežijících interpretů: Věra Špinarová a Elvis Presley. Vážně i s humorem Pavel Vítek a Marian Vojtko pohovořili o prvním CD vydaném v září 2020 pod názvem 4 Tenor. Album získalo Zlatou a Platinovou desku.

„Projektu 4 Tenor jsme nedávali velkou šanci. Byli jsme překvapeni zájmem o naše koncerty. Druhé album Láska prý vyšlo 21. října 2022 během dvou měsíců získalo ocenění Zlatá deska. Za to patří dík vám všem, kteří si kupujete naše alba a chodíte na naše koncerty,” řekl Pavel Vítek a následoval velký potlesk v sále KD Ostrov.

Složení 4 Tenoři: Marian Vojtko – tenor, Pavel Vítek – barytenor, Michal Bragagnolo – tenor a Jan Kříž – tenor. Unique Quartet:Anton Čonka – první housle, Vladan Malinjak – druhé housle, Ilia Chernoklinov – viola a Šimon Marek – violoncello.

Na závěr nádherného koncertu místo kytek obdrželi účinkující místo květin dostali pivo z brodského pivovaru. Marian Vojtko zareagoval a zazpíval poděkování a chválu na místní pivo. V sále KD Ostrov byla vynikající atmosféra a návštěvníci si koncert užívali.

  • Facebook
  • Twitter