Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ve středu město Jihlava slavnostně otevře největší pumptrack v republice

/
/
/
811 ZobrazeníNejvětší pumptrack se zrcadlovou dráhou v České republice se slavnostně otevře ve středu 16. června od 14.00 ve volnočasovém areálu Český mlýn v Jihlavě. Návštěvníci se mohou těšit na freestyle exhibice.

Slavnostní otevření jihlavského pumptracku zpestří kromě jezdců ze společnosti Dirty Parks, kteří se mimo jiné postarali o výstavbu dráhy, také vrcholoví jezdci Jakub Hejl z Velkého Meziříčí a Saša Sidor z Dačic. Zúčastnit by se měli také jezdci z longboardové asociace.

„Dráha je postavena opravdu unikátně. Je vidět, že se o to postarali profíci s opravdovým zájmem pro věc. Na místě jsou už i funkční sloupy s novým osvětlením sportovišť a na asfaltu jsou nastříkané žluté vodící čáry a směrovky dráhy,“ uvedl náměstek jihlavské primátorky pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Pumtrack je asfaltová zvlněná dráha, která slouží k jízdě na kole, koloběžce, longboardech, případně i na kolečkových bruslích a je na ní možné díky vlnám a klopeným zatáčkám projíždět i bez šlapání jen pumpováním nohama. V Jihlavě je 230 metrů dlouhá dráha unikátní tím, že je složena ze dvou zrcadlových tras, na kterých bude možné pořádat i mezinárodní závody. Součástí pumptracku je také dětský pumptrack pro nejmenší, který přímo navazuje na sousední skatepark.

„Výstavba pumtracku vyšla na tři a půl milionu korun a nové osvětlení zdejších sportovišť na 1,4 mil korun s DPH,“ uvedl náměstek Ryška a zároveň poděkoval i Kraji Vysočina za to, že se na stavbě pumptracku také podílel částkou 1,32 mil Kč s DPH.

  • Facebook
  • Twitter