Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Vánoční pokoj v jihlavské nemocnici dárci poprvé vykoupili úplně celý

/
/
/
344 ZobrazeníV letošním roce tak čeká pacienty onkologického oddělení při chemoterapiích příjemné zázemí.

Chemostacionář onkologického oddělení je sice v nově opraveném interním pavilonu, ale zdravotníci si přáli vybavit ho tak, aby tam bylo pacientům i jejich příbuzným příjemně. Pacienti tam totiž mnohdy stráví několik hodin. Pořídí se nové sedačky a obrázky do čekárny, tablety pro pacienty, aby se mohli během chemoterapie pustit film nebo příjemnou hudbu. Nakoupí se také nová aplikační křesla. 

Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách www.nemji.cz/vanocnipokoj si dárci vyberou věc, na kterou chcete přispět. Napíší na daný email položku, přijdou jim platební podklady a na stránkách je potom položka označená jako obsazená. 

„Chemostacionář slouží k ambulantnímu podávání cytostatik. Vlastní aplikace léků trvá několik minut až hodin a opakuje se v pravidelných intervalech,“ popisuje primář onkologického oddělení Lubomír Slavíček. Denně místem projde kolem dvaceti pacientů různého věkového rozpětí: „Momentálně využíváme devět křesel pro aplikaci. Právě křesla jsou místem, kde naši pacienti tráví nejvíce času,“ popisuje vrchní sestra onkologického oddělení Barbora Versteegová a dodává: „Byli bychom rádi, kdyby  prostředí  pro naše pacienty bylo  atraktivní a řešeno citlivě s ohledem na jejich pohodlí a soukromí.“

Celkově se podařilo opravit v jihlavské nemocnici díky dárcům už čtyři Vánoční pokoje. Peníze se vybraly celkově za měsíc a to do Štědrého dne. V roce 2013 se podařilo vybrat 117 500 korun, za které se opravilo zázemí pro hospitalizované děti a jejich doprovod. V roce 2014 to byla částka 101 169 korun, díky kterým se opravilo zázemí na traumatologicko-ortopedickém oddělení pro tři pacienty. V roce 2015 to bylo 107 450 korun na pokoj na gynekologii a v roce 2016 částka byla celkem 226 330 korun, přičemž jihlavská firma Bosch Diesel na něj přispěla sto tisíci, které byly z akce Svařák 2016. To se opravil pokoj na geriatrii. Letošní částka činí 110 214 korun. Chemostacionář vybaví nemocnice v průběhu letošního roku. 

  • Facebook
  • Twitter