Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V pondělí startuje v Brodě veřejný program osmnáctého ročníku letní žurnalistické školy

/
/
/
562 ZobrazeníDvěma debatami začíná v pondělí 15. srpna veřejný program osmnáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2022, kterého se od neděle účastní více než čtyři desítky mladých lidí ze zemí střední Evropy.

Odpoledne od 15.30 se mohou zájemci zdarma zúčastnit v klubu Oko na Smetanově náměstí diskuse tří novinářů, o živých vstupech v televizním zpravodajství a svých zkušenostech s nimi budou hovořit Jakub Pacner z České televize, Linda Nguyenová z TV Nova a Šimon Pilek ze CNN Prima News. Zájemci, kteří se na debatu nedostanou, mohou sledovat přímý přenos.Večerní program nabídne Večer s deníkem FORUM 24 a Týdeníkem FORUM a lehce provokativní téma Proč jsme republika, aneb Potřebuje Česko prezidenta?
Účast v diskusi přijali Pavel Šafr, šéfredaktor deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM, a Johana Hovorková, šéfeditorka ze stejné redakce, historik Petr Placák. Moderace se ujme Petr Hlaváček, historik a novinář, který se po loňské premiéře na sedmnáctém ročníku akce v Havlíčkově Brodě znovu objevil už v říjnu na havlíčkovské konferenci a díky němu se redakce FORUM 24 stala dalším partnerem letní školy.
Úvodní debata se pokusí odpovědět mimo jiné na otázky, proč se monarchie změnila na republiku, jak k tomu došlo, co dobrého během více než sta let obyvatelům Čech Moravy a Slezska přinesla, zda se skutečně chováme jako republikáni, nebo stále vzýváme monarchu na Hradě, jestli náš odpor vůči monarchii má reálný základ?
Debata se uskuteční od 19.00 v klubu Oko na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě a také ta bude přenášena přímo.

  • Facebook
  • Twitter