V novém bytovém domě ve Ždírci ohřívá vodu sluneční energie – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

V novém bytovém domě ve Ždírci ohřívá vodu sluneční energie

/
/
/
917 ZobrazeníNový bytový dům s celkem deseti byty investorovi předala firma Vlastimil Zelený ‒ START. Stavba vyrostla za čtrnáct měsíců a vyšla na více než jednadvacet milionů korun.

Novostavba využívá i ekologickou energii. „Fotovoltaické panely umístěné na střeše ohřívají teplou vodu do každého bytu,“ říká Sára Habermannová, šéfka přípravářů stavební výroby. Na domě je zajímavá i jeho architektura, která zatím ve městě nebyla zastoupená.
„Bytový dům je po přístavbě základní školy a vybudování domu s pečovatelskou službou naší už třetí stavbou ve Ždírci. Více stavebních zakázek na jednom místě je pro nás ekonomicky zajímavé, protože nemusíme přesouvat techniku a materiál na různá místa,“ shrnuje Vlastimil Zelený, jednatel rodinné firmy. Podle něho se ve Ždírci dobře staví i proto, že město je akční, chce stavět, jedná rychle a vypisuje veřejná výběrová řízení.
Investorem domu v ulici Na Pikulce jsou Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod.

  • Facebook
  • Twitter