Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V neděli začíná v Jihlavě Léto s gustem

/
/
/
696 ZobrazeníV neděli 2. srpna se uskuteční v centru Jihlavy oslavy, svátek slaví Gustav. Jde o jméno švédského původu, ale Jihlava je hrdá hlavně na celosvětově proslulého Gustava – hudebního skladatele Gustava Mahlera, který v Jihlavě vyrůstal.

Druhý srpen je také datum, kdy se v roce 1827 narodil otec Gustava Mahlera Bernard Mahler. „Tak jsme se rozhodli v tento den obě oslavy spojit do jedné a začít si užívat Léto s gustem na jihlavském náměstí,“ řekla k akci radní pro kulturu Silvie Čermáková a dodala: „Masarykovo náměstí se stane na měsíc místem zážitků a setkávání. Chceme lidem nabídnout netradiční posezení a odpočinek na náměstí, možnost občerstvit se, zahrát si šachy, kuželky nebo pétanque a někdy přijít třeba na koncert nebo pěkný film. Podle jejích slov bude nutné všechny akce připravovat ze dne na den s ohledem na aktuální hygienická opatření a také vyzývat návštěvníky k dodržování aktuálně platných hygienických pravidel.

Neděle bude patřit jihlavské výtvarnici, která si říká La Papula. Vytvářet bude velkoplošný portrét Gustava Mahlera a tuto její zhruba dvouhodinovou činnost doprovodí od 17.00 Klarinet kvartet Brno s repertoárem vážných, ale i swingových a jazzových melodií. Od 18.00 zazní tóny židovských písní hrané na housle, případně housle se zpěvem. Návštěvníci budou moci vše sledovat se šálkem kávy nebo sklenkou vína u maringotky na náměstí.

Program prvního týdne léta s gustem a další podrobnosti zde.

  • Facebook
  • Twitter