Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Mírové ulici v Havlíčkově Brodě začala rekonstrukce

/
/
/
1385 ZobrazeníPráce na rekonstrukci posledního úseku Mírové ulice v Havlíčkově Brodě začaly v prvním únorovém týdnu. Jde o společnou investici Kraje Vysočina a města Havlíčkův Brod. Opravená vozovka bude doplněna chodníky, cyklostezkou i novým veřejným osvětlením.

„Je to jedna z nejnáročnějších stavebních akcí, která nás letos čeká. Přinese nejen dlouho očekávané zlepšení bezpečnosti obyvatel této části města, ale bude připravena vést dopravu, až bude dostavěn obchvat,“ vysvětluje starosta města Jan Tecl.

Rekonstrukce Mírové ulice v Havlíčkově Brodě, foto: Libor Blažek

Město Havlíčkův Brod bude financovat přeložky inženýrských sítí, část dešťové kanalizace, chodníky, cyklostezky, veřejné osvětlení, parkovací stání a sadové úpravy. Celkové náklady budou činit zhruba 107 milionů korun, město na své objekty uvolní z rozpočtu zhruba 46 milionů korun. Mírová ulice je kvůli rozsáhlým pracím úplně uzavřena.

Oprava komunikace si vyžádá její úplné uzavření, což znemožní i obsluhování zastávek městské hromadné dopravy.
„Na trase bude jezdit pouze jeden autobus v 7.15, který bude ráno svážet školní děti. Pojede od bývalé restaurace Topírna. Spoj bude mít jen dvě zastávky, a to na dopravním terminále a Havlíčkově náměstí,“ doplnil Lubomír Hepner z Technických služeb Havlíčkův Brod.

Informace o uzavírkách a objízdných trasách budou zveřejněny v autobusech, na zastávkách, na webových stránkách Technických služeb i prostřednictvím dalších tiskových zpráv městského úřadu.

  • Facebook
  • Twitter