Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V létě rekreačně za sportem s kvalitní výbavou

/
/
/
511 ZobrazeníPlážový volejbal, plavání, běh nebo třeba kopaná. Léto je skvělou příležitostí dát si trochu do těla, a to i v případě nesportovců, kteří se během roku zrovna moc nehýbou. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu pohybu, měli byste si pořídit základní kvalitní vybavení, bez kterého se neobejdete.

V případě plavání se vám budou hodit pantofle nebo žabky, abyste se vyhnuli nepříjemným mykózám nebo například pádu na kluzké podlaze. Pánové by měli pro plavání zvolit přiléhavé plavky, nejčastější volbou jsou tzv. jammery – nohavičkové plavky nad kolena, případně slipové plavky nebo trunks – trenky/boxerky s kratšími nohavičkami. Přitom by plavky neměly být příliš těsné. Ženy by se měly vyhnout bikinám, které jsou vhodné spíš k moři, už méně pro plavecký trénink nebo výuku, a raději by měly volit sportovnější jednodílné plavky. Plavecké brýle by měly dobře sedět a těsnit. Když si brýle budete zkoušet, měly by vám chvilku držet na obličeji bez gumičky – těm nejlevnějším variantám se raději vyhněte.

Zakopejte si s kvalitními kopačkami

Také na rekreační kopanou můžete být dobře vybaveni. Základem jsou kvalitní boty – kopačky. Je dobré vědět, na jakém povrchu budete hrát. Různý typ kopaček se totiž chová odlišně na jiném povrchu. V tomto ohledu je bezkonkurenční Nike, který s modely ze série Mercurial s univerzálními podešví FG / MG nabízí univerzální kopačky – pro umělou i přírodní trávu. A důležitá rada: dobrá kopačka má mít výbornou stabilitu, přilnavost a odpich. Na specializovaných webech najdete filtry podle úrovně vašeho sportování, povrchu, kde budete hrát, vybírat můžete podle materiálu, typu vazby nebo přímo značky a typu kopaček.
Pozadu nezůstává ani Adidas. V kopačkách této značky hráli například David Beckham, Raul, Alessandro del Piero nebo Zinedine Zidane. Legendární model Predator přitom vznikl náhodou – bývalý fotbalista trochu experimentoval a pokusil se na vnější část svršku boty nalepil materiál z tenisové rakety. Ten měl zajistit lepší kontrolu kopačky ve vlhkém počasí a v dešti. Experiment se povedl a nápad exfotbalisty se zalíbil právě Adidasu. Náhodou tak vznikla první fotbalová bota s gumovými vložkami. Jedinečné kopačky zároveň vyčnívají mezi konkurencí neuvěřitelnou kontrolou, skvělým střihem a dokonalým pocitem ze hry s míčem.

V případě běhu nebo plážového volejbalu dbejte na kvalitní oblečení, aby dobře odvádělo pot a nikde vám nepřekáželo, a pro běh je nutné zvolit správnou obuv. I v tomto případě poradí specializované weby. Zlaté pravidlo zní, že běžecká bota musí být vždy minimálně o půl čísla větší, než je velikost chodidla, a měli byste mít na paměti terén, na jakém budete běhat.

Ať už se v létě rozhodnete pro rekreační sport nebo zvolíte relaxační dovolenou a budete se válet s knížkou u vody nebo moře, léto si užijte!

  • Facebook
  • Twitter