Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Kremsu představí havlíčkobrodská galerie českou karikaturu

/
/
/
898 ZobrazeníPřeshraniční výstavní projekt Ahoj Nachbar! Satire und Karikaturen aus Tschechien/Ahoj sousede! Satira a karikatura z Česka připravila Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě ve spolupráci s Karikaturmuseem v rakouském Krems, kde se výstava také koná. K vidění bude od neděle 3. června do 20. ledna příštího roku.

„Vystaveno bude sedm českých výtvarníků zabývajících se kresleným i malovaným humorem, jež se řadí mezi evropskou špičku v tomto oboru. Všichni jsou držiteli významných ocenění na mezinárodní úrovni a spolupracují se zahraničními uznávanými periodiky. Kreslený humor a karikatury osobností od takových autorů jako Miroslava Bartáka, Jiřího Slívy, Vladimíra Jiránka či Josefa Blechy doplní skvělé vtipy zakomponované v obrazech Pavla Matušky či Oldřicha Jelínka. Mužský humor pak budou vyvažovat jemné a jednoduché kresby ženského humoru v osobě skvělé brněnské karikaturistky Marie Plotěné,“ přiblížila kurátorka výstavy Daniela Růžičková z Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.
Projekt by měl být podle slov Daniely Růžičkové jednou z dalších významných kulturních aktivit vzájemné spolupráce mezi Krajem Vysočina a Spolkovou zemí Dolní Rakousko. „Záměrem je představit rakouskému publiku skvělé české karikaturisty ve výběru, jenž reprezentuje jejich typický výtvarný projev. Ve většině případů jde o práce z posledních let, tudíž díla obsahují i aktuální odezvu na současný stav společnosti, a to nejen české, ale vzhledem k propojenosti současného světa i globální. Autoři prostřednictvím karikatury a kresleného či malovaného humoru komentují s neobyčejným nadhledem současný svět, jeho politické, společenské či ekologické kauzy. Tato výstava by měla být dokladem, že karikatura je svébytným a stále živým uměleckým oborem, který nezná hranic a je všeobecně srozumitelná a platná,“ dodala Daniela Růžičková, kurátorka

 

  • Facebook
  • Twitter