
V Jihlavě Na Skalce je nové multigolfové hřiště
Jihlava má v lokalitě Na Skalce veřejně přístupné multigolfové hřiště a využívat ho mohou rodiny, skupiny i jednotlivci. Hrací disky budou k zapůjčení v turistickém informačním centru, které má přes léto zázemí v KOMA buňce na Masarykově náměstí.
„Vyzkoušet tam můžete například v poslední době velmi oblíbený discgolf, tedy hod diskem na jamku. Dále je možné sportoviště využít i pro fotbalgolf nebo parkgolf,“ vyjmenoval radní města Vojtěch Prchal.
Každé stanoviště neboli jamka, kterých je v parku 9, má na začátku takzvané výhoziště nebo odhoziště. V Jihlavě má podobu obdélníku, který tvoří koberec z umělé trávy. Pod ním se nachází štěrkové lůžko, které vsakuje vodu. „Vedle výhoziště je cedule s pravidly, číslem a délkou jamky a také bezpečnostním upozorněním. Hru zakončujeme do discgolfového koše, případně do multigolfové jamky. Discgolfový koš je opatřen řetězy, které zachytí letící disk a dovolí mu spadnout do spodního koše,“ vysvětlil Pavel Voloczech z firmy Ultimo Wave, která hřiště v Jihlavě vybudovala.
Disky bude možné si půjčit – oproti vratné záloze – na turistickém informačním centru, které je přes léto v KOMA buňce na Masarykově náměstí. „Zároveň tam budeme mít také disky k zakoupení. Kdo by chtěl originální sportovní pomůcku s logem ježka, u nás ji sežene,“ uvedla Magda Svatoňová z příspěvkové organizace města Brána Jihlavy. Otevírací dobu turistických informačních center najdete na www.dojihlavy.cz.

Lokalita Na Skalce byla pro vybudování multigolfového hřiště vybrána z několika důvodů. „Je vhodná vzhledem k prostorovým požadavkům a vzdálenosti jednotlivých stanovišť. Navíc pozemky jsou ve vlastnictví města,“ uvedl Ondřej Stránský z majetkového odboru, který se bude o mobiliář starat. Roční údržba hřiště vyjde na zhruba 5000 korun. Údržbu okolních zelených ploch bude nadále zajišťovat odbor životního prostředí.
Stavební náklady na vybudování multigolfového sportoviště činí 347 400 Kč bez DPH, z toho 200 000 Kč poskytla statutárnímu městu Jihlava Nadace ČEZ v rámci grantového programu Oranžové hřiště 2023. „Jsem ráda, že můžeme ve spolupráci se zástupci měst a obcí otevírat další nová hřiště a rozšiřovat tak možnost pohybu na čerstvém vzduchu pro všechny generace. Přeji všem mnoho hezky prožitých chvil v těchto prostorách,“ řekla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.
Oficiální otevření hřiště je v plánu v sobotu 8. června, kdy se na sportovišti uskuteční turnaj pro registrované hráče i veřejnost. Bližší informace: zde. Na místě bude i stánek Brány Jihlavy, kde budou disky k zapůjčení.