Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Havlíčkově Brodě vzniká tradice Kina pod hvězdami

/
/
/
1623 ZobrazeníMěstské divadlo a kino Ostrov v Havlíčkově Brodě pořádá od začátku července Kino pod hvězdami. Návštěvníci mohli sledovat filmy na břehu řeky Sázavy až do 29. srpna.

Letní kino není pro obyvatele Havlíčkova Brodu novinkou, znají ho už z mnohaletého programu Kulturního léta. „Je super, že máme možnost chodit do kina ven celé prázdniny. Doteď jsme mohli navštívit jen jednotýdenní promítání na náměstí,“ sděluje divák Ondřej Rázl. Organizátoři navíc neplánují s venkovní projekcí letošním rokem skončit.
„Chceme z venkovního promítání na zeď kina udělat tradici a pokračovat i v dalších letech,“ říká pořadatel Kina pod hvězdami Tomáš Hermann. Projekt letního kina přitom vznikl kvůli omezením souvisejícím s koronavirem. „Kino jsme museli v březnu dočasně uzavřít a promítání venku pro nás tehdy bylo příležitostí se znovu otevřít návštěvníkům,” uvádí. Za špatného počasí organizátoři kino přesouvají do budovy a od září budou všechny snímky promítány uvnitř, pokud vláda neschválí nová antivirová opatření, která by se kina týkala.
Kromě filmových novinek, které jsou hitem tohoto léta, organizátoři do programu zařadili i starší filmy, a to jak české, tak zahraniční. Diváci si mohli vybrat z celé škály žánrů od akčňáků jako Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw po dokumentární filmy – V síti.

Autorka je absolventkou Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2020

  • Facebook
  • Twitter