Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Chotěboři si v pátek připomenou s Oskarem Petrem skupinu Marsyas

/
/
/
616 ZobrazeníKoncert nazvaný Oskar Petr band – vzpomínka na Marsyas hostí v pátek 12. prosince Tančírna Panského domu v Chotěboři, která se v posledních letech stala místem, kde se fanoušci hudby mohou setkávat s legendami českého rocku či blues.

Přední čeští muzikanti, částečně z nedávné sestavy Marsyas, v čele s Oskarem Petrem odehráli vloni šest koncertů věnovaných vzpomínce na legendární protagonistovu alma mater. Vzhledem k velkému zájmu, vyprodaným sálům a nadšeným ohlasům sestava pokračuje i v roce 2019.

Základem playlistu jsou perly z prvního období Marsyas jako Zmrzlinář, Dům z obilí, Dívka z plakátu, Břímě, Hrnek, Dětský šaty, Slunce a déšť, Karolína nebo Větrem nech se vést, doplňuje je to nejlepší ze sólové tvorby O. P. Oskarovky si odzpívá autor osobně, na tři kalandrovky si stejně jako v sestavě Marsyas 2014 troufá o generaci mladší klávesista a kytarista Ondřej Fencl (m.j. 5P Luboše Pospíšila, trio s V. Mertou a J. Hrubým, atd.)

„Sestava z nedávných let a hlavně ty písně nám všem chybí, tak jsme rádi, že to dopadlo a scházíme se zase na pódiu s Oskarem. Bohužel už bez Zuzany Michnové, přirozeně tedy nehrajeme její písně, ale oskarovky, jichž je naštěstí také dost a jsou podobně krásné, plus já jako koření zpívám tři nesmrtelné songy Petra Kalandry. Oskar pěje v životní formě, kapela krásně šlape, trojhlasy ladí… moc nás to baví,“ přibližuje kapelník Ondřej Fencl.

Rataje nad Sázavou 1. června 2018
(natočeno na telefon)

Oskar Petr

Muzikant, který se vždy soustředil spíše na nekomerční sféru, paradoxně ale složil mnoho nejpopulárnějších českých písní konce minulého století (Medvídek, Chci zas v tobě spát, Hříšná těla křídla motýlí…).
V roce 2003 se vrátil sólovým albem Fabrica Atomica, úspěšné CD produkované Milanem Cimfem vznikalo ve vyhlášeném nahrávacím studiu Sono a podílela se na něm řada předních tuzemských muzikantů. O deset let později protagonista navázal neméně zdařilou kolekcí Jsme starý jako děti (2013).

Oskar Petr je zakládajícím členem skupin Marsyas (autor a interpret mimo jiné evergreenu Zmrzlinář) a Jazz Q. Jeho umělecký a kulturní záběr je ojedinělý – skladatel, textař, zpěvák, fotograf, publicista, výtvarník, architekt interiérů, ale především skvělý hudebník a zpěvák s hlasem jako zvon.

  • Facebook
  • Twitter