Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Unitáři v Havlíčkově Brodě pořádají dva předvánoční literárně-hudební podvečery

/
/
/
828 ZobrazeníNadcházející adventní programy, které se uskuteční v úterý 3. a 10. prosince, havlíčkobrodské Unitarie propojuje téma světla a jeho potřebnosti v zimním čase, kdy se nám slunečního svitu příliš nedostává.

Prvním, nazvaným Cesta světla, se unitáři navracejí ke stále inspirativním myšlenkám Jana Amose Komenského a jeho podobenství o kontrastu světla a tmy jakožto moudrosti a nevědomosti.
Ve druhém, věnovaném slunovratu, bude ústředním tématem inspirativní plejáda možností, jak se v době, kdy slavení Vánoc z velké části ovlivňuje reklama a nakupování, pokusit prožít svátky v těsnějším sepětí s přírodou, Zemí a tradicemi našich předků.
Oba programy doprovodí unitářský duchovní Petr Samojský hrou na indický sitár.

První program se koná v úterý 3. prosince pod názvem Via lucis – Cestou světla J. A. Komenského, druhý v úterý 10. prosince pod názvem Slunovrat – ke kořenům Vánoc, začátky jsou vždy od 17.00 ve Svatovojtěšské 86.

Unitáři jsou otevřené duchovní společenství lidí, kteří mají společné sociální a kulturní cíle a zájmy. Setkání mají za cíl vzájemnou inspiraci a probíhají formou zamyšlení, diskuzí, i odborných přednášek. „Jsme místem, kde si nasloucháme, pomáháme a vzájemně se podporujeme. Chceme přispět světu, aby byl lepší. Čerpáme z našich ideálů, životních zkušeností a staletých tradic našeho společenství, jehož základními principy jsou svoboda, rozum a tolerance,“ říká Jana Komárková, která patří k zakládajícím členům místní unitářské skupiny.
Zakladatelem Náboženské společnosti českých unitářů byl myslitel Norbert F. Čapek v roce 1922. Známou unitářkou byla i manželka prvního českého prezidenta Charlotta G. Masaryková.

  • Facebook
  • Twitter