Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

U Vatína našli dělostřelecký protipancéřový granát z druhé světové války

/
/
/
523 ZobrazeníPolicisté vyjížděli v pondělí 20. června okolo deváté hodiny ráno k nálezu předmětu připomínajícího munici v katastru Vatína na Žďársku. Předmět nalezl muž v lese nedaleko potoka, pyrotechnik z brněnské expozitury předmět identifikoval jako dělostřelecký protipancéřový granát 7,5 cm Pzgr. 39, německé výroby, pocházející z období druhé světové války.

Munici pyrotechnik zajistil a převezl k následné likvidaci. „V souvislosti s případy nálezů munice krajští policisté apelují na veřejnost, aby nález předmětů připomínajících munici nebo její součásti, náboje, granáty nebo zbraně okamžitě oznámili na linku tísňového volání 158 nebo na nejbližší policejní služebně.
V žádném případě s takovými předměty nikdy sami nemanipulujte, nedotýkejte se jich a nikam je nepřevážejte. Neodborným zacházením a sebemenší manipulací s předmětem může dojít k výbuchu nebo výstřelu a můžete tak ohrozit na životě a zdraví sebe nebo ostatní osoby, které se v okolí nacházejí.
V případech, kdy je na místo přivolán policejní pyrotechnik, který zjistí, že se nejedná o nebezpečný předmět v podobě munice nebo její součásti, nehrozí oznamovateli za takové oznámení žádný postih,“ vyzývá policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Dělostřelecký protipancéřový granát 7,5 cm Pzgr. 39 německé výroby z období druhé světové války.
Foto: Policie ČR
  • Facebook
  • Twitter