Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

U OMV v Jihlavě vznikne posezení pro řidiče i cyklisty

/
/
/
221 ZobrazeníJihlava prodloužila na dalších deset let smlouvu na pronájem pozemků společnosti OMV v Okružní ulici. Jednou z podmínek je, zkulturnit prostředí v okolí čerpací stanice.

Okolí čerpací stanice OMV v ulici Okružní bude sloužit i k odpočinku. Rada města prodloužila společnosti pronájem tamních pozemků na dalších deset let, na oplátku ale požaduje jejich zvelebení. „Jde o důležitý veřejný prostor, který se nachází v blízkosti významných cyklistických a pěších tras. OMW plánuje v příštím roce investici do rekonstrukce čerpací stanice, což je příležitost ke změně či úpravám,“ řekl radní David Beke.

„Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit větší otevření čerpací stanice směrem ven k lidem, umístěním posezení v místě dnešního Alzaboxu a dalšího pak mezi stromy. Lavičky tam mohou využít jak motoristé, tak cyklisté či chodci, kteří tudy v hojném počtu pravidelně prochází či projíždí,“ doplnil náměstek primátora Martin Laštovička.

Oba věří, že na změnách „vydělají“ obě strany. „Na čerpací stanici se pro kávu nebo nanuk totiž zastaví i lidé, kteří by k tomu jinak neměli důvod. Společnost tak získá více zákazníků a město bude mít další upravený prostor, který bude udržován,“ podotkl radní David Beke.

  • Facebook
  • Twitter