Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Turisté vyrazí z Rokštejna do Jihlavy

/
/
/
354 ZobrazeníJihlavské muzeum připravuje na sobotu 18. února k výročí přepadení Jihlavy první ročník turistického pochodu na trase Rokštejn – Jihlava aneb Přepadneme Jihlavu… Novinkou letošního pochodu je možnost výstupu na rokštejnskou věž.

Akce se bude konat při příležitosti 621. výročí přepadení Jihlavy. Jihlavané si tuto událost následně připomínali více než 100 let Kapřím dnem – procesím, na jehož konci byli zachránci z řad minoritských mnichů odměňováni sedmi groši a kaprem. Jeden z hlavních strůjců přepadu v roce 1402 Zikmund z Křižanova pocházel z Rokštejna, a proto i účastníci zahájí trasu. Start je na zřícenině hradu Rokštejna v čase 10.00–11.30.

Na Rokštejn se pěšáci dostanou z Přímělkova (z Jihlavy vyjíždí vlak v 9.43, zhruba v 10.00 je v Přímělkově). Celá trasa měří 22 km. Další zájemci se mohou postupně připojit v Lukách nad Jihlavou (15 km) nebo v Malém Beranově (7 km). V Lukách a v Malém Beranově budou připraveny kontroly. Cílem cesty bude stejně jako tehdy dosáhnout jihlavských hradeb, kde bude na turisty v cíli na Parkánu Matky Boží, čekat malé občerstvení.

  • Facebook
  • Twitter