Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tříkrálová sbírka na Jihlavsku už zná výsledky, nejsou rekordní, ale předčily očekávání

/
/
/
710 ZobrazeníPracovníci Oblastní charity Jihlava rozpečetili poslední stacionární pokladničky, které byly v průběhu letošní Tříkrálové sbírky umístěny na veřejně dostupných místech po všech obcích v rámci působnosti jihlavské charity. Sečetli rovněž finanční dary zaslané elektronickou cestou na speciálně zřízený Tříkrálový účet. Bohužel nepříznivý průběh pandemie Covid-19 zabrzdil, stejně jako mnoho veřejných akcí, i klasické koledování Tří králů.

„Není to atakování rekordní sumy z loňské jubilejní dvacáté Tříkrálové sbírky, kdy se našim skvělým koledníkům podařilo na Jihlavsku, Telčsku a Dačicku vybrat téměř 2 080 000 Kč, ale dostali jsme se po mírně skeptických prognózách na příjemnou cifru. Pokud se na to podíváme procentuálně, tak se podařilo vykoledovat cca 50 % loňského veleúspěšného výsledku, což je pozitivní výsledek. A asi vás zajímá celková částka? Můžeme s povděkem konstatovat, že naše Oblastní charita Jihlava eviduje k dnešnímu datu 18. února 2021 příjemné překvapení ve výši 1 055 832 korun,“ uvedl hlavní koordinátor Roman Mezlík.
Uvedená suma je prozatím průběžná, výsledek je za období od 1.–do 24. ledna, kdy lidé mohli svůj příspěvek vhodit do stacionárních pokladniček, poslat peníze na Tříkrálový účet nebo zaslat dárcovskou SMS. „S ohledem na letošní vývoj epidemiologické situace a vládní nařízení, bylo rozhodnuto, že bude online koleda prodloužena až do 30. dubna. Proto budeme rádi, pokud ještě někdo neměl možnost přispět, aby navštívil webové stránky www.trikralovasbirka.cz. Tam si může pustit veselý klip s panem Onlajnem a vhodit příspěvek do virtuální kasičky. Tento způsob je v dnešní době strachu z nákazy zcela bezpečný a jednoduchý. Pokud jsou mezi námi lidé, kteří jsou z výsledku zklamání anebo chtějí pomoci našim starším spoluobčanům podat návod k online platbě, tak budeme velmi vděčni,“ doplňuje Roman Mezlík.

V případě, že budou zájemci chtít přispět do virtuální pokladničky na zmíněném webu Tříkrálové sbírky, je potřebné zde uvést specifikaci lokality, tedy Oblastní charitu Jihlava.
Veškerý výtěžek Tříkrálové sbírky vybraný na území Jihlavska, Telčska a Dačicka zůstává na tomto území a jihlavská charita, která zde poskytuje své služby, bude financovat předem uveřejněné záměry:
• Podpora rekonstrukce budovy Centra sociálních služeb ul. Mahenova 16 v Jihlavě – úprava prostor pro služby Bárka – domácí hospic a odlehčovací službu Adapta
• Nákup nových vozidel pro domácí hospic Bárka
• Zajištění materiálů a provozu Dobrovolnického centra
• Posílení vozového parku terénních služeb pečujících zejména o seniory
• Podpora služeb Oblastní charity Jihlava

Perličkou letošní netradiční sbírky je obec Puklice, kde se podařil přispívajícím zajímavý počin, když jako jedni z mála zaznamenali navýšení výtěžku z loňských 20 329 Kč na ještě lepších 22 900 Kč, a to bez aktivního koledování po domácnostech. Zaznamenali jsme zájem se zapojit do sbírky i u nové obce Pavlov (u Stonařova), kde v prvním ročníku vybrali místní pěknou částku 7 148 Kč (pozn. v kostele sv. Víta, bylo možné přispět už i v minulých letech. Jedná se tedy o první realizaci sbírky mezi občany v obci).
„Chci za Oblastní charitu Jihlava velmi poděkovat všem asistentům, dobrovolníkům, majitelům provozoven, starostům, pracovníkům úřadů, pošt či kostelů, kde byly pokladničky umístěny, a především pak lidem dobré vůle, kteří ukázali solidaritu i v této nelehké době a našli si způsob, jak podpořit tradiční a největší sbírku v ČR.
Tříkrálová sbírka je už 21 let neodmyslitelnou tradicí vánoční doby a uvidíme, jak proběhne následující ročník s pořadovým číslem 22?“ dívá se do mlhavé budoucnosti koordinátor Roman Mezlík.

  • Facebook
  • Twitter