Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tři řidiči o víkendu na Vysočině v silvestrovské náladě

/
/
/
695 ZobrazeníDva řidiči pod vlivem alkoholu a drog se o víkendu projížděli po silnicích Vysočiny, jednoho zadrželi policisté v sobotu v Třebíči, druhého pak v neděli v Jihlavě. Třetího pod vlivem alkoholu zastavil v Telči.


V sobotu 5. ledna zastavili policisté před třetí hodinou odpoledne v Třebíči vůz VW Golf, který jel ve směru z Táborské ulice na ulici M. Majerové. „U čtyřiatřicetiletého řidiče dechovou zkouškou naměřili hodnotu 0,31 promile alkoholu. Pozitivní byl také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který naměřil přítomnost amfetamin, řidič přiznal požití pervitinu. Lékařskému vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V neděli 6. ledna odhalili policisté dalšího řidiče, který jel pod vlivem drog, v Jihlavě. „Před jednou hodinou v noci zastavila policejní hlídka osmnáctiletého mladíka s vozem Škoda Felicia v Žižkově ulici. Dechová zkouška byla negativní, ale test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ne. Ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě,“ dodala tisková mluvčí.

O řidičský průkaz přišel v neděli také řidič vozu VW Passat, který usedl v Telči za volant pod vlivem alkoholu. „Před jednou hodinou v noci jel po Masarykově ulici v Telči, policisté auto zastavili a u řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu 0,44 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Řidič požití alkoholu před jízdou přiznal. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a v další jízdě už nesměl pokračovat,“ dodala Jana Kroutilová s tím, že všichni tři muži jsou podezřelí ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

  • Facebook
  • Twitter