Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Trenér Josef Plachý: „Byla to výborná propagace stolního tenisu.“

/
/
/
1340 ZobrazeníStolní tenisté České republiky vstoupili vítězně do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy družstev 2019, když v úvodním utkání skupiny B1 v Havlíčkově Brodě porazili Kypr hladce 3:0. A byl to v zaplněné havlíčkobrodské Aréně opravdu nevšední sportovní svátek…

Čeští stolní tenisté natěšené diváky nezklamali. Tomáš Tregler, Tomáš Konečný a Tomáš Polanský v souboji s Kyprem potvrdili roli favoritů, vyhráli s přehledem 3:0 a s nadšenými fanoušky si úvodní kvalifikační utkání v Havlíčkově Brodě společně užili. Nechyběla závěrečná spontánní děkovačka a také autogramiáda všech českých reprezentantů.

Zvláštní příchuť měl úterní zápas pro Tomáše Treglera, který v havlíčkobrodském klubu před časem působil. Sedmadvacetiletý český reprezentant měl v hledišti velkou podporu, však také jeho příznivci často skandovali oblíbený pokřik: „Tregy je válec“. Nevšední zážitek z utkání však měli všichni jeho aktéři, včetně snaživých stolních tenistů Kypru…

Český reprezentační tým v Havlíčkově Brodě vedl trenér Josef Plachý. „V tak fantastické atmosféře jsme snad jako reprezentace ještě nehráli. Jsem, rád, že to kluci bez problémů zvládli a potěšili skvělé diváky v havlíčkobrodské hale,“ uvedl trenér Josef Plachý a dodal. „Byla to výborná propagace stolního tenisu. Klobouk dolů před organizátory utkání. Je vidět, že to Mirek Jinek umí udělat. Nakonec ani nic jiného jsem tady v Havlíčkově Brodě neočekával.“

Utkání České reprezentace s Kyprem v Havlíčkově Brodě sledovala zaplněná hala. Výtěžek ze vstupného bude věnován v rámci akce “Stolní tenis pomáhá“ vážně nemocné Terezce Kučerové.

Ve druhém kole skupiny B1 se čeští stolní tenisté představí v Bulharsku, zápas se hraje přesně za měsíc, v úterý 27. března.

Kvalifikace mistrovství Evropy družstev 2019
I. stupeň
Skupina B1 – I. kolo

Česká republika – Kypr 3:0
Tomáš TREGLER – Hristo HRISTONOV 3:1 (3,6,-10,8), Tomáš KONEČNÝ – Marios YIANGOU 3:1 (5,8,5), Tomáš POLANSKÝ – Yiangos YIANGOU 3:0 (6,3,12).

Více o kvalifikaci pro mistrovství Evropy družstev v roce 2019 najdete zde.

  • Facebook
  • Twitter