Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tradiční Běh pro domácí hospic Bárka otevírá registraci pro závodníky

/
/
/
662 ZobrazeníV pořadí čtvrtý ročník charitativního běhu pro Bárku – domácí hospic je plně v přípravách. Letos se uskuteční reálný běh v centru Jihlavy třetí víkend v červnu. Forma běhu a přesný termín upřesní pořadatelé na konci května. Záleží totiž na epidemiologickém vývoji a rozvolňování.

Běh pro Bárku byl loni bohužel jen virtuální, a tak jsme se letos rozhodli, jej opět po roce uspořádat v reálné podobě,“ prozrazuje jedna z organizátorek Markéta Brestovská. Běh pro Bárku není závod jako takový, ale jedná se spíše o sportovní přátelský ideálně rodinný zážitek. „Běhu se mohou zúčastnit, jak skuteční běžci, tak i amatéři. Vítání jsou jednotlivci, ale i skupiny nebo rodiny,“ přibližuje, komu je běh určen, vedoucí domácího hospice Bárka Jana Sochorová. Markéta Brestovská svou kolegyni doplňuje: „Nemusíte ani běžet. Vybranou trať si můžete i projít, hendikepovaní mohou jet na invalidním vozíku a maminky mohou trať projet i s kočárkem.“

Veškerý finanční výtěžek je určen na financování provozu a zkvalitnění služeb domácího hospice. Ten nese stejný název jako populární běh. Domácí hospic Bárka Jihlava funguje jako služba, která nabízí komplexní zdravotní, sociální, psychologickou a duchovní podporu těžce a nevyléčitelně nemocným. Jedná se o službu zřizovanou Oblastní charitou Jihlava na území Jihlavska.

Pojďme si zaběhat nebo se jen projít a podpořit dobrou věc. Udělejme dobrý skutek a zároveň i něco pro své tělo,“ vyzývá k podpoře charitativního běhu Markéta Brestovská. Pro každého závodníka je připravena pamětní medaile, pro děti i diplom a k dispozici budou i speciální „bárková trička“, jejichž zakoupením rovněž přispějete na jihlavský domácí hospic. Bárku můžete podpořit i bez absolvování běžecké tratě, stačí poslat příspěvek v rámci registrace na webu Běh pro Bárku.

Už nyní je otevřena možnost se do Běhu pro Bárku zaregistrovat na www.behyprohospice.cz.

  • Facebook
  • Twitter