Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tisícovka růží pro sestry – jihlavská polytechnika oslavila Mezinárodní den sester

/
/
/
786 ZobrazeníVysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) se už potřetí rozhodla oslavit akcí Růže pro sestry Mezinárodní den sester, který připadá na 12. května. Stejně jako v předchozích letech i letos zavítali zástupci jihlavské polytechniky postupně do všech krajských nemocnic, aby předali symbolickou růži jako výraz díků a zároveň přání všeho nejlepšího sestrám konajícím službu.

Studentky a akademické pracovnice katedry zdravotnických studií navštívily ve středu 12. května všech pět krajských nemocnic (Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Nové Město na Moravě) a také psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě a Jihlavě. Všem sestrám a porodním asistentkám konajícím službu předaly symbolickou růži. Akcí chtějí studenti a učitelé školy sestrám poděkovat za jejich práci a vyjádřit respekt k profesi, kterou si zvolily.

Většina studentek a studentů oborů všeobecná sestra a porodní asistentka jihlavské vysoké školy vypomáhá v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních již od vypuknutí pandemie. „Jsme za pomoc studentů polytechniky neskutečně vděční. Oceňujeme, že jsou skvěle připraveni a mají o práci ve zdravotnictví opravdový zájem,“ uvádí staniční sestra z interního oddělení jihlavské nemocnice Dagmar Čeperová. Vzájemné spolupráce s nemocnicemi a nasazení studentů si cení i vedoucí katedry zdravotnických studií Vlasta Dvořáková: „Jsem velice hrdá, že na naší vysoké škole máme takové studentky a studenty, kteří dovedou v potřebnou chvíli obětovat svůj čas i pohodlí a vrhnout se do fyzicky i psychicky náročných situací, se kterými neměli do té doby zkušenost.“

Mezinárodní den sester se slaví na celém světě při příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky, která se v 19. století věnovala péči o nemocné a zraněné anglické vojáky a v roce 1860 založila první zdravotnickou školu pro ženy v Anglii. Nightingale vytvořila základy ošetřovatelského modelu a principy péče o pacienty, které platí dodnes. 12. květen, den jejího narození, se proto stal svátkem všech jejích následovatelek.

Předchozí ročníky akce

  • Facebook
  • Twitter