Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Terapie mořem v jihlavském DIOD

/
/
/
914 ZobrazeníPrvní promítání z podzimního cyklu projekcí Centra dokumentárního filmu pro veřejnost s názvem Cestování jako terapie poznáním nabídne ve čtvrtek 19. září v 19.30 v DIOD v Jihlavě Terapii mořem s hostem Rudolfem Krautschneiderem.

Mořeplavec, spisovatel, ilustrátor, dokumentarista i dřevorubec Rudolf Krautschneider podnikl množství dobrodružných výprav, postavil za svůj život řadu mořských plavidel a právě pracuje na další lodi. Ocitl se jako jediný zahraniční mořeplavec uprostřed konfliktu o Falklandy, obeplul Antarktidu, nebo vyslal na plavbu kolem světa repliku Magalhaesovy lodi Victoria.

Ve svých knihách si všímá historie, přírody a lidských názorů a osudů, které ve své obyčejnosti dokáží být neobyčejné či kategoricky odlišné. Co suchozemského Čecha na oceánu tak přitahuje? Co moře svým příznivcům našeptává? Jaké zážitky mořeplavci připravila cesta kolem světa v pásmu Antarktis? A jak vnímá člověk moře projevy změny klimatu?

Pestrobarevná koláž světa očima mořeplavce Rudolfa Krautschneidera s řadou unikátních dokumentárních záběrů – prostě terapie mořem.

Základní vstupné: 100 Kč, zlevněné vstupné pro studenty, seniory, členy CDF: 80 Kč.

  • Facebook
  • Twitter