Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Teplota za oknem klesá – je čas myslet na výměnu bot za teplejší!

/
/
/
671 ZobrazeníTeplota za okny s blížícím se podzimem pomalu klesá, a tak je nejvyšší čas, připravit se na chladnější podzimní a zimní počasí také výběrem teplejšího oblečení a obuvi. Nevíte, jak na to? Pak čtěte následující řádky, poradíme vám, na co si dát při výběru pozor.

Nevíte, jaké boty zvolit pro určitý typ pohybu ve venkovním prostředí? Lámete si hlavu nad tím, zda zvolit boty do terénu, nebo raději do města? Všechny tyto otázky je dobré si zodpovědět, než vyrazíte do obchodu. Vyřešit to ale můžete také například nákupem bot, jako jsou boty značky Sorel, které můžete používat jak v terénu, tak určitě také ve městě. Stačí jen zvolit ty správné. Jak na to?

Při výběru bot myslete na několik pravidel

Boty bychom měli zkoušet s ponožkami, které v nich budeme nosit, protože slabé ponožky u zimních bot, nebo naopak silné u bot na léto mohou způsobit to, že nám při běžném nošení nesedí správně. Mohou vznikat otlaky, nebo se necítíme v botě dobře kvůli její volnosti. Obuv bychom měli zkoušet vždy od většího čísla k menšímu.

Obuv bychom se měli vždy dobře zašněrovat, příliš neutahovat, aby se noha cítila uvnitř dobře. Na nártu by měla být noha pevněji fixována, aby neklouzala do špičky při sestupu a celkově se neposouvala, protože by mohlo dojít k otlakům prstů nebo prodření špičky boty. Je dobré vyzkoušet botu na nakloněné podlaze nebo na hraně schodu. Vyšší dámské kotníkové boty – https://answear.cz/k/ona/boty, můžeme v případě odděleného šněrování utáhnout volněji, stále ale dbáme na to, aby nedocházelo ke zvedání paty v botě a následně nedošlo k otlakům či poškození obuvi.

Znáte správnou velikost svých bot?

Pokud boty zkoušíme, neměla by být délka chodidla jediným ukazatelem výběru velikosti bot. Důležité je také zkontrolovat šířku chodidla a výšku nártu, aby nás bota nikde netlačila a měli jsme z chůze v ní dobrý pocit.

Také bychom si měli dát pozor na to, abychom nezaměňovali modely bot dámských a pánských, protože se odlišují v několika parametrech.

Pokud budeme vybírat dámské sněhule na zimní období, měli bychom dbát především na to, aby byly dostatečně kvalitní a měly ztíženým zimním podmínkám (sníh, mráz, voda) přizpůsobenou podrážku. Je to důležité zvlášť v případech, kdy ve venkovním prostředí zůstáváme delší dobu a chceme mít nohy v teple a suchu. Jak takové sněhule vybrat, vám poradí například tady: https://www.flowee.cz/floweecity/styl/9374-jak-vybrat-damske-snehule-abychom-se-nemusely-bat-zimy-a-snehu.

  • Facebook
  • Twitter