Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Také Vysočina volí od pátku prezidenta

/
/
/
460 ZobrazeníDruhým kolem odstartovaly v pátek 27. ledna ve 14.00 ve všech volebních místnostech prezidentské volby, v nichž také na Vysočině vybírají voliči novou hlavu státu. V první kole dostal nejvíc hlasů kandidát hnutí ANO Andrej Babiš před Petrem Pavlem.


V prvním kole přišlo k prezidentským volbám na Vysočině nadprůměrně hodně voličů a také druhé kolo provází v regionu velký zájem. V prvních minutách hlásí řada volebních okrsků na Vysočině velkou účast především starších voličů.

V jihlavské nemocnici volí hlavu státu 60 pacientů, na zvláštním seznamu voličů je 47 lidí, dalších 11 má voličský průkaz a dva trvalý pobyt ve voličském okrsku 37, kam spadá nemocnice. Zájem je rekordní, na poslední chvíli se v nemocniciodhlásilo dalších 15 pacientů, kteří byli v pátek propuštěni a volit budou jinde.
Pacienty o možnostech volby informovala s předstihem zdravotně-sociální pracovnice nemocnice, další pacienti, kteří míří na plánovaný zákrok a chtějí volit, si informace zjišťovali a vyřídili si voličský průkaz.
Volit budou v jihlavské nemocnici i dvě čerstvé maminky na oddělení šestinedělí, které si s předstihem vyřídily voličský průkaz, protože volby zasahovaly do termínu porodu.

Ve Žďáře nad Sázavou se během pátku 27. ledna zúčastnilo ve všech okrscích druhého kola prezidentských voleb 54 % oprávněných voličů.

Volební místnosti se v regionu stejně jako na dalších místech republiky uzavřou v sobotu ve 14.00, kdy mohou být také zveřejňovány odhady výsledků a postupně také průběžné výsledky
.

  • Facebook
  • Twitter