Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Také obchody Albert na Vysočině se připravují na Sbírku potravin

/
/
/
1042 ZobrazeníČtyřicet osm obchodů Albert se zapojí do podzimní části už sedmého ročníku Sbírky potravin. Ta proběhne v sobotu 23. listopadu od 8.00 do 18.00 také v obchodech Albert na Vysočině.

Zákazníci budou moci přímo při svém sobotním nákupu věnovat trvanlivé jídlo či drogistické zboží, které následně poputuje k potřebným. Celostátní akce se snaží již tradičně upozornit na problematiku plýtvání potravinami a zároveň pomoci lidem, kteří se potýkají s jejich nedostatkem. Při letošní jarní Sbírce putovalo z obchodů Albert k lidem v nouzi více než 27 tun potravin a drogistického zboží díky darům zákazníků.
Zákazníci mohou v průběhu soboty darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží do speciálně označených nákupních vozíků. Pomohou jim i dobrovolníci oblečení do zástěr s logem Sbírky potravin. Dary poputují prostřednictvím potravinových bank přímo do charit, nadějí a neziskových organizací. Pomohou tak například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi, lidem s postižením nebo bez domova.
Potraviny stačí přiložit k běžnému nákupu, a pak je za pokladnami dát právě do označených nákupních vozíků. „Před sedmi lety jsme společně s Federací potravinových bank a s dalšími subjekty začali s touto celonárodní akcí, která pomáhá potřebným, ale také upozorňuje na problém s plýtváním jídlem. Za tuto dobu se ze sbírky stala tradice. V historicky první jarní sbírce, která se konala letos v květnu, putovalo k potřebným z obchodů Albert 27 tun potravin a drogistického zboží, komentuje říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.
Kromě jednorázových potravinových Sbírek darují obchody Albert neprodané potraviny pravidelně a s potravinovými bankami i dalšími organizacemi pracují na denní bázi. „Zatímco Sbírka doplní sklady potravinových bank o potraviny, které v běžných darech příliš obsaženy nejsou, hlavní část potravin putuje potřebným formou pravidelných darů neprodaných potravin. Jenom za loňský rok jsme takto darovali více než tři sta tun a v letošním roce očekáváme, že se objem opět razantně navýší,“ dodává Jiří Mareček.

Vhodná je rýže ale i dětské pleny
Nejvíce pomohou trvanlivé potraviny, jako jsou konzervy, polévky, rýže, luštěniny, dětská výživa, těstoviny nebo olej. Kromě toho je vhodná také základní a dětská drogerie. Vybrané potraviny jsou po nákupu převezeny do potravinové banky k roztřídění a kontrole. Následně jsou připraveny k předání odběratelským neziskovým organizacím. Produkty pak putují těm nejohroženějším skupinám. Podle dat Českého statistického úřadu bylo loni ohroženo chudobou 9,6 procenta obyvatel České republiky. Častěji mezi nimi byly ženy než muži. Nejvíce zastoupenou skupinou podle věku byly senioři nad 65 let. Přitom statistiky EU uvádí, že jeden obyvatel České republiky ročně vyplýtvá 81 kilogramů potravin.
Seznam zapojených obchodů Albert, ve kterých můžou produkty darovat, najdou zákazníci na www.albert.cz/potraviny-pomahaji.

  • Facebook
  • Twitter