Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Svatováclavské prohlídky baziliky sv. Prokopa

/
/
/
574 ZobrazeníNa svátek svatého Václava připravilo Městské kulturní středisko Třebíč ve spolupráci se skupinou historického šermu Grál kostýmované prohlídky jedné z třebíčských památek UNESCO.

Na prohlídky se mohou zájemci těšit 28. září v 9.00, 10.00, 11.00, 13.00 a 14.00. Návštěvníky provede benediktinský mnich nebo šlechtična v gotických šatech. „Jejich výklad doplní opat kláštera a návštěvníci budou také svědky záchrany klášterního pokladu v jedinečném prostoru románsko-gotické krypty pod bazilikou,“ prozradila Lenka Vlachová z informačního centra u baziliky. Po každé prohlídce se zájemci potkají na zahradě za bazilikou se šermíři ze SHŠ Grál, která si připravila například rytířské souboje.
Na prohlídky je nutno se předem telefonicky objednat na čísle: 568 610 022 nebo 777 746 982.
Ve stejný den se v bazilice koná Svatováclavský koncert. Ke slavnostní atmosféře přispěje čestná stráž před vstupem do baziliky v podání SHŠ Grál. Koncert začíná v 18.00.

  • Facebook
  • Twitter