Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Stavění májky v Rozsochatci

/
/
/
431 ZobrazeníV pondělí 1. května obnovili v Rozsochatci po jedenácti letech znovu tradici stavění máje, spojili se místní hasiči, členky Českého svazu žen, zástupci obecního úřadu a ZŠ a MŠ. Vycházelo se z původního scénáře, ale některé části byly v nové úpravě.

Ve 13.00 vyšel průvod z parkoviště u bazaru U Dáši k nové zástavbě na Nových Dvorech, kde byla první zastávka s občerstvením. V čele průvodu šla bába s dědkem, vezli trakař s košem a nesli nůši na výslužky, do kroku i k tanci na zastávkách jim hráli bratři Zadinové. Cesta pokračovala přes náves, kolem hostince, na Rumový vršek a končila na fotbalovém hřišti, kde již čekala postavená májka.

Ochotníci z Rozsochatce, kteří si říkají Pět minut po dvanácté zde sehráli vtipnou scénku a následně byla májka vydražena. Majitelem májky s certifikátem o vlastnictví se stal starosta obce Dušan Svoboda, který ji vydražil za 700 Kč.
Posledním bodem programu bylo taneční vystoupení dětí z místní mateřské i základní školy, které přilákalo rodiče i prarodiče a bylo odměněno potleskem. Následovala volná zábava s hudebním doprovodem a občerstvením. Počasí celé odpoledne přálo a akce se vydařila.

  • Facebook
  • Twitter