Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Stavění májky v Rozsochatci

/
/
/
173 ZobrazeníVe středu 1. května členky Českého svazu žen, SDH, OÚ a ZŠ a MŠ v Rozsochatci uspořádaly druhým rokem obnovenou tradici stavění máje. Před dvanácti lety, kdy bylo poslední stavění máje před pauzou, byl program trochu jiný. Nyní se vycházelo sice z původního scénáře, ale některé části byly v nové úpravě.

Ve 14.00 vyšel průvod z parkoviště u bazaru U Dáši k nové zástavbě na Nových Dvorech, kde byla první zastávka s občerstvením. V čele průvodu šla bába s dědkem, vezli trakař s košem a nesli nůši na výslužky, do kroku i k tanci na zastávkách jim hráli bratři Zadinové. Cesta pokračovala přes náves, kolem hostince, na Rumový vršek a končila na fotbalovém hřišti, kde už čekala postavená májka.

Ochotníci z Rozsochatce, kteří si říkají Pět minut po dvanácté zde sehráli vtipnou scénku a následně vydražili májku. Letošní dražba byla velmi napínavá. Majitelkou májky s certifikátem o vlastnictví se stala Dáša Kocourková Opršalová, která ji vydražila za 700 Kč.
Na závěr zhlédli účastníci taneční vystoupení dětí z místní mateřské a základní školy, které přilákalo rodiče a prarodiče a bylo odměněno potleskem.

  • Facebook
  • Twitter