Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Správa železnic představí plány na vysokorychlostní trať v Jihlavě

/
/
/
843 ZobrazeníV pátek 9. června představí zástupci Správy železnic v Jihlavě podobu vysokorychlostní trati na Vysočině, do města dorazí mobilní informační stánek VRTmobil. Infostánek bude pro veřejnost k dispozici ráno od 9.00 do 11.00 u hlavního nádraží v Jihlavě a následně od 14.00 do 16.00 na Masarykově náměstí. Přiblíží zájemcům veškeré informace týkající se přípravy vysokorychlostní trati nejen v okolí Jihlavy.

Setkání s veřejností se koná v pátek od 16.00 do 18.00 v Gotickém sále v hlavní budově jihlavské radnice na Masarykově náměstí 97/1. Setkání se zúčastní také ministr dopravy Martin Kupka, primátor města Jihlavy Petr Ryška a hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Setkání je připravováno pod záštitou primátora města Jihlavy Petra Ryšky.

Zástupci Správy železnic seznámí veřejnost s prezentací, ve které podrobně představí přínosy vysokorychlostní železnice pro Jihlavu a region Vysočiny, průběh přípravy a celý projekt. „Hlavním cílem setkání je poskytnout občanům dostatek informací o vysokorychlostní trati, a to hlavně u úseků, které povedou přes Vysočinu. Vše uvidí na názorných mapových podkladech, například kudy budoucí trasa povede a jak bude vypadat. Prezentace také objasní vlivy projektu na město a okolí,“ uvedl Jan Charvát ze Správy železnic s tím, že v Jihlavě je v plánu stavba nového terminálu VRT v Pávově, vlaky by však měly zároveň zajíždět i do centra města na Centrální dopravní terminál (CDT).

„Ve druhé polovině setkání dostane veřejnost prostor pro své dotazy, podněty a názory, aby všichni získali potřebné informace,“ doplnil Jan Charvát.

  • Facebook
  • Twitter