Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Společné zahájení adventního času v Rozsochatci

/
/
/
413 ZobrazeníOrganizátorkami akce byly členky místního Svazu žen společně se zastupiteli obce, mladýmihasiči a ZŠ a MŠ v Rozsochatci. Odpoledne odstartovalo kulinářskou soutěží, tentokrát na téma Pečeme na Vánoce sladké i slané. Porotci soutěže byli zastupitelé obce, ale i diváci mohli vybrat ze soutěžících jednoho výherce. Rozhodování nebylo snadné, na konec ze čtrnácti soutěžících první místo získala Marie Pelikánová, druhé Miluška Zámečníková a třetí Věra Štěpánová, cenu diváků získala Dana Šrámková. Ceny pro výherce vyrobila z keramiky a drátků Lenka Sedláková z Jitkova, rovněž každá soutěžící získala malou odměnu v podobě drátkového anděla.

Návštěvníkci si mohli prohlédnout každoroční Výstavu vánočních dekorací našich domácností, které zapůjčily členky Svazu žen a někteří občané. Děti si mohly vyrobit vánoční dekoraci anděla a stromeček v tvořivé dílně připravené ZŠ. S hudebním vánočním programem vystoupila kapela Kalíšci. Během odpoledne podávali pořadatelé domácí vánoční punč, kávu a čaj. Pro návštěvníky zde byl rovněž stánek s výrobky z Větrníkového dne, který se konal v Rozsochatci 17. listopadu. Výtěžek z prodeje je určen na podporu dětí s cystickou fibrózou, 

S prvním šerem se všichni přemístili k budově mateřské školy, kde si spolu s žáky ZŠ a MŠ zazpívali několik koled, starosta obce Jaroslav Krédl popřál přítomným pěkné vánoční svátky a celý nový rok 2018. Po té byl slavnostně rozsvícen vánoční strom.

  • Facebook
  • Twitter