Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Soutěž Péče o naše památky 2022 zná na Vysočině své vítěze

/
/
/
423 ZobrazeníSyndikát novinářů na Vysočině opět po roce uspořádal autorskou soutěž Péče o naše památky, která je určena redaktorům a kronikářům z regionu. Zapojili se autoři z osmi různých médií z Vysočiny.

Hlavní cenu v podobě finanční odměny 1000 korun od Syndikátu novinářů Vysočina a věcných cen od partnerů soutěže, Kraje Vysočina a Národního památkového ústavu, získali:
Milan Krčmář z Třebíčského deníku za téma o opravách domu ze 17. století v třebíčské židovské čtvrti
Irena Šarounová z Českého rozhlasu Vysočina za reportáž o tom, jak dobrovolníci z Humpolecka opravují křížky v polích
Jiří Bárta z mediální skupiny MAFRA za téma o restaurování vzácných žďárských barokních varhan

Porota odměnila také příspěvky dalších autorů, kteří obdrželi finanční odměnu 500 korun a věcné dary od partnerů soutěže.
Martin Singr z Jihlavského deníku za článek o záchraně varhan ve Vysokých Studnicích
Kryštof Havlice z časopisu PROPAMÁTKY za téma o obnovách vesnických domů
Štěpánka Saadouni z Havlíčkobrodského deníku za téma o unikátním rudném mlýnu na Stříbrném potoce
Antonín Zvěřina z Třebíčských novin za témata o opravě chrámu v Jaroměřicích nad Rokytnou a o obci Pyšel

Ceny předávali předseda Syndikátu novinářů Jaroslav Paclík, hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a tisková mluvčí telčského pracoviště Národního památkového ústavu Ilona Ampapová.

„Porota soutěže má rok od roku složitější rozhodování, protože účastníci posílají do soutěže opravdu velice zajímavé příběhy lidí nebo sdružení, jež se příkladně starají o památky. Všem účastníkům soutěže patří poděkování. A děkujeme rovněž našim partnerům – Kraji Vysočina a Národnímu památkovému ústavu, jak autorskou soutěž podporují,“ uvedli za pořádající Syndikát novinářů Vysočina Jaroslav Paclík a Jan Kliment.
Do dalšího ročníku soutěže se budou moct autoři přihlašovat své články, které vyjdou v tištěných médiích, budou odvysílány v rozhlase, televizi či online reportáže za rok 2023.

  • Facebook
  • Twitter