Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sopranistka Gabriela Beňačková přiveze do Jihlavy největší pěvecké talenty ze sedmnácti zemí světa

/
/
/
1343 ZobrazeníV termínu 12.-14. října se uskuteční v Jihlavě semifinálové a finálové kolo dvanáctého ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové, součástí bude také tři galakoncerty v Jihlavě.

Na soutěži se představí nejlepší mladí operní pěvci současnosti z Japonska, USA, Kuby, Turecka, Rakouska, Portugalska, Polska, Maďarska, Francie, Jižní Koreje, Chorvatska, Rumunska, Slovenska, Německa, Ukrajiny, Ruska a Slovinska.

V rámci Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové se v Jihlavě uskuteční tři galakoncerty. „Prvním je sobotní koncert semifinalistů, kde vystoupí všech třicet vybraných pěvců. V neděli už bude zpívat jen finálová patnáctka a v pondělí nás čeká koncert vítězů,“ uvádí operní pěvec a ředitel soutěže Jakub Pustina.

Odborná porota v čele se sopranistkou Gabrielou Beňačkovou bude mít opět velice nelehký úkol, protože všech třicet pěvců, kteří přijíždějí do Jihlavy, jsou už vlastně vítězi. „A to proto, že se museli mezi několika stovkami konkurentů z více než 60 zemí světa prozpívat až mezi třicet nejlepších. Všichni tito mladí pěvci patří mezi nejlepší pěvecké talenty současnosti a žádný milovník krásné hudby by si neměl nechat ujít jejich ohromující výkony,“ dodává Jakub Pustina.

Program koncertů
12. října – koncert semifinalistů, 18.00, sál hotelu Gustav Mahler
13. října – koncert finalistů, 18.00, sál hotelu Gustav Mahler
14. října – koncert vítězů, 18.00, sál hotelu Gustav Mahler

Vstupenky jsou k dispozici v TIC Jihlava.

  • Facebook
  • Twitter