Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Smetanovo náměstí v Havlíčkově Brodě se proměňuje

/
/
/
974 ZobrazeníHavlíčkobrodské Smetanovo náměstí se mění před očima. Od dubna na něm pracují dělníci v rámci 2. etapy jeho revitalizace. Přeměněný, převážně odpočinkový, prostor začne plně sloužit veřejnosti nejdéle začátkem října.


V současné době dodavatelská firma dláždí chodník u spodní části nákupního centra. Rozvod technologie vodních prvků a část kabelového rozvodu veřejného osvětlení je už hotový a dodavatelská firma podle plánu zahájila práce na montáži prefabrikovaných prvků vodoteče.
„Současně probíhají práce ve spodní části náměstí, kde dochází k betonáži nosných stěn „kaple“. Nejde o klasickou stavbu, ale připomínku kapličky, která zde kdysi stála,“ doplnil Pavel Sláma z odboru rozvoje města havlíčkobrodského městského úřadu.
Zároveň upozornil, že prioritou dodavatelské firmy je co nejdříve dokončit chodník podél obchodů, a tím do nich umožnit bezproblémový přístup. Teprve poté se dělníci soustředí na vydláždění chodníků na středové ploše náměstí a tržiště. Současně dojde k dokončení výstavby vodních prvků, tedy horní fontány, vodoteče podél chodníků a spodní kašny.
Smetanovo náměstí, které ve své konečné podobě bude připomínat spíše park, doplní i nové veřejné osvětlení a kompletní vybavení prvky městského mobiliáře.
Stavba si vyžádá náklady ve výši zhruba 31 milionů korun, které město uvolní ze svého rozpočtu.

  • Facebook
  • Twitter