Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Série vloupání na Pelhřimovsku má pachatele

/
/
/
837 ZobrazeníPelhřimovští kriminalisté objasnili osm případů vloupání do rekreačních objektů, ke kterým došlo v době od srpna loňského roku do poloviny ledna 2019. Třiačtyřicetiletého recidivistu zadrželi a policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání za tři trestné činy. Svým jednáním způsobil škodu kolem třiceti tisíc korun a hrozí až tři roky vězení. 

„Práce na jednotlivých případech začala pro policisty v polovině srpna loňského roku, kdy došlo v katastru Křelovic k vloupání do dvou rekreačních chat. Neznámý pachatel násilím vnikl do jejich vnitřních prostor, kde mimo jiné odcizil notebook, mlýnek na koření, drogerii a potraviny. O měsíc později došlo k vloupání do chaty v katastru Kramolína, odkud si pachatel odnesl také motorovou pilu, kanystr benzínu, elektroniku a potraviny. V polovině listopadu došlo k dvěma případům vloupání do rekreačních chat v křelovickém katastru, kde pachatel odcizil svítilnu a potraviny. K dalším dvěma vloupáním a jednomu pokusu došlo během loňského prosince a začátkem ledna letošního roku v katastru obcí Chlovy, Křelovice a Křešin. Zde si pachatel odnesl opět potraviny, ale také výčepní chlazení. Celková škoda, kterou pachatel způsobil jak poškozením, tak odcizením věcí, byla vyčíslena na částku kolem třiceti tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková s tím, že podezřelého muže zadrželi kriminalisté tento týden na Pelhřimovsku
„Třiačtyřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci,“ uvedl Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jedná se o muže, který byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, naposledy v roce 2011, kdy mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody. „Obviněnému muži za spáchání uvedené trestné činnosti hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal Luboš Jakoubek.

  • Facebook
  • Twitter