Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Senioři z Lesnova už nemusí s nehojícími se ranami do nemocnice

/
/
/
219 ZobrazeníSestřičky specialistky z jihlavské nemocnice dojíždějí pravidelně do Domova pro seniory v Lesnově. Tamním klientům tak zjednodušují ošetření nehojících se ran.

Klienti Domova pro seniory v Lesnově už nemusejí jezdit za ošetřením nehojících se ran do jihlavské nemocnice. Sestřičky specialistky totiž dojíždějí každé dva týdny za nimi. „Je to pro seniory velká úleva. Nemusí absolvovat převoz sanitkou a pak ještě čekat v nemocnici. Ošetření probíhá v prostředí, kde jsou doma a to je pro ně velmi důležité,“ pochvaluje si ředitelka Integrovaného centra sociálních služeb Jihlava Alena Řehořová.

S nabídkou nové služby v Lesnově přišla sama nemocnice, která převoz sestřiček také zajišťuje. „Vnímáme to jako dobrou věc pro tamní klienty. Nemusejí se trápit kvůli ošetření převozem,“ vysvětlila vedoucí sestra hojení ran Pavla Čecháčková.

Vedení domova pro seniory je za nabídku zdravotníků velmi vděčné. „Chtěla bych tímto nemocnici ještě jednou poděkovat za vstřícný krok, moc si toho vážíme,“ řekla Alena Řehořová.

Domácí a hospicová péče

Úsek hojení ran funguje v jihlavské nemocnici už čtyři roky. Sestry specialistky mají na starosti hodnocení nehojících se ran a defektů u pacientů hospitalizovaných na lůžkových odděleních a navrhují druh vhodných materiálů pro lokální ošetřování. Pokud má pacient po propuštění z nemocnice zájem, může docházet dále do specializované ambulance.

Na vyžádání lékařů všech odborností sestry specialistky hodnotí rány či kožní defekty i v odborných ambulancích nebo ambulancích Urgentního příjmu, navrhují vhodné materiály vlhkého hojení a spolupracují s lékařem. „Kromě toho poskytují sestry specialistky ještě konzultační podporu i kolegyním z domácí a hospicové péče,“ doplnila náměstkyně ošetřovatelské péče Hana Hladíková.

  • Facebook
  • Twitter