Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

SeneCura SeniorCentrum Telč spolupracuje s rakouskými partnery z Kremsu

/
/
/
671 ZobrazeníZa skupinou domovů pro seniory SeneCura v České republice stojí zkušenosti a podpora stejnojmenné mateřské společnosti v Rakousku. I proto SeniorCentra spojuje partnerství na úrovni vedení, zaměstnanců, ale také klientů.

SeniorCentrum v Telči navázalo partnerství se zařízením SeneCura v rakouském Kremsu. Toto město leží na Dunaji 121 kilometrů od Telče. Domovy tak propojila i geografická blízkost.
Klienti se mohou navštěvovat formou “výměnného pobytu”. Protože se jedná o nový program, rakouská návštěva byla první, zahajovací. Naopak výlet českých klientů do Kremsu by se měl uskutečnit v příštím roce.

Čtyři klienti a dvě pečovatelky ze SeniorCentra Krems měli možnost poznat Telč i okolí. Na telčské radnici je hned v úvodu přivítal starosta Vladimír Brtník, prošli si historické jádro města, zámecký park, Hasičský dům či známé podzemní chodby.

Sladkou tečku pak zcela jistě uvítali, navštívili totiž romantickou cukrárnu v hotelu Celerin. „V rámci prohlídky města však nejvíce klienty uchvátilo muzeum techniky s velkým množstvím automobilových veteránů,” říká ředitelka SeneCura SeniorCentra Telč Marika Krejčí.

V dalších dnech se podívali do okolí Telče: Navštívili klášter v Nové Říši, Třešť a jezdecké centrum v nedalekých Bohuslavicích. „Kromě cesty našich klientů do Rakouska plánujeme navázat partnerství i s dalšími domovy v Česku. Cílem je projekt, který bude zaměřený na cestování v rámci naší země,” dodává sociální pracovnice SeniorCentra Nikola Křížová.

  • Facebook
  • Twitter