Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sbírka potravin v Jihlavě byla úspěšná

/
/
/
153 ZobrazeníV sobotu 11. listopadu se uskutečnila na mnoha místech České republiky Sbírka potravin. Občané mohli věnovat lidem v nouzi základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží či hygienické potřeby a dětskou výživu. Oblastní charita Jihlava sbírku tradičně realizovala v jihlavském Lidlu. Shromáždilo se tu 662 kg darovaných věcí. V celé ČR se vybralo 624 tun potravin a ostatního zboží.

„Jsme vděční, se stále najdou lidé – a není jich málo – kteří myslí na druhé a dokáží se rozdělit,“ uvedla Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka potravinové pomoci z jihlavské Charity.
Darované potraviny budou rozdělovány potřebným lidem, kteří jsou klienty Oblastní charity Jihlava, nebo mají potvrzení o hmotné nouzi od příslušné instituce.


„Potraviny vydáváme osobám v nouzi, které k nám pošle úřad nebo klientům našich služeb. Nejčastěji pomoc poskytujeme matkám samoživitelkám a seniorům. Pomáháme i osobám bez domova, nebo rodinám, které se ocitly v momentální nouzi vlivem různých okolností,“ objasňuje dále Kopalová Mitisková.
Další kolo Sbírky potravin se chystá na jaro 2024.

  • Facebook
  • Twitter