Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sbírka potravin: 825 kilogramů, které pomohou ve službách charity

/
/
/
169 ZobrazeníDíky štědrosti dárců v jarním kole celostátní Sbírky potravin přibylo o víkendu ve skladu Charitní záchranné sítě Oblastní charity Žďár nad Sázavou 825 kilogramů trvanlivých potravin a drogistického zboží. Žďárské charitě pomohli v sobotu 22. dubna zákazníci Penny Marketu v nákupní zóně v Brněnské ulici ve Žďáře nad Sázavou.

Potraviny a drogistické zboží se dostanou k potřebným matkám samoživitelkám, osamělým seniorům, rodinám v krizi a dalším lidem v existenční nouzi.

Sbírka potravin je pro žďárskou charitu příležitostí doplnit zboží v poloprázdném skladu. Zdražování dostává do složité existenční situace stále více lidí. Ve srovnání roků 2021 a 2022 se počet potřebných, kteří využívají pomoci Charitní záchranné sítě zvýšil o třetinu. V minulém roce žďárská charita pomohla 452 lidem v existenční nouzi.
Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravina a drogérie. Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank a Oblastní charita Žďár nad Sázavou se do ní připojuje jako partner.

  • Facebook
  • Twitter