Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Rokytnice nad Rokytnou se brání větrné erozi půdy výsadbou stromů a keřů

/
/
/
947 ZobrazeníObyvatelé městyse Rokytnice nad Rokytnou v mikroregionu Podhůří Mařenky na Třebíčsku se dohodli na postupné výsadbě podél polních cest, která má prospět životnímu prostředí a zmírnit větrnou erozi půdy. Smíšenou výsadbu finančně podpořila Nadace ČEZ.

Výzva obyvatelům městyse Rokytnice nad Rokytnou s názvem Zasaď si svůj strom byla vyslyšena a v sobotu 3. listopadu po obědě tak mohla začít společná výsadba podél polní cesty nad kapličkou sv. Floriána. Zastupitelstvo se totiž rozhodlo pro dlouhodobý program výsadby zeleně podél vytipovaných polních cest. Při výsadbě se počítalo s mixem sazenic, od dubu letního, přes dříny a hlohy, jeřáby a habry. Na pořízení stromků a keřů přispěla Nadace ČEZ v rámci grantového programu Stromy částkou 85 tisíc korun.

Účastníci víkendové výsadby stromů

„Vybrali jsme lokality, kde byly původní stromové aleje vykáceny nebo zanikly. Jako první si místní občané vysadili své stromy kolem polní cesty nad kopcem zvaným „Profesorák“, další stromy zasadí naši myslivci v druhé etapě. Výsadba pomůže zmírnit větrnou erozi půdy v okolí Rokytnice a obecně prospěje životnímu prostředí,“ vysvětlil starosta Antonín Novák.

Sázení se zúčastnily rodiny s dětmi, svůj strom si zasadila ředitelka místní školy Eliška Pulkrabová i místní farář Jan Krbec. Pro všechny bylo v závěru připraveno občerstvení v podobě pěkně propečeného špekáčku, zahřál teplý čaj, grog nebo káva.

„Zapojení obyvatel měst a obcí do výsadby stromů v různých lokalitách velmi oceňuji. Zvláště pro děti to má velký význam, když se samy mohou zapojit do práce a poté vidí svůj strom vyrůstat,“ doplnila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

  • Facebook
  • Twitter