Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidička havarovala na mokré dálnici D1 mezi Humpolcem a Velkým Beranovem

/
/
/
614 ZobrazeníV sobotu 20. srpna po třiadvacáté hodině došlo na 91. kilometru dálnice D1ve směru na Brno k dopravní nehodě osobního vozu Mercedes Benz C 220D s německou registrační značkou, který řídila třicetiletá řidička, projíždějící po dálnici za zhoršených povětrnostních podmínek.

„S vozem nepřizpůsobila rychlost jízdy povětrnostním podmínkám, jízdním vlastnostem vozidla a jiným okolnostem, které lze předvídat. V důsledku toho dostala smyk a auto se stalo neovladatelné. Přejela přes připojovací pruh, vyjela mimo komunikaci na travnatý svah a narazila přední částí vozu do dopravního značení, které poškodila a rozryla travnatou mez. Po nárazu zůstalo auto stát v připojovacím pruhu. Po střetu systém vozidla sám automaticky oznámil nehodu na tísňovou linku a řidička vyčkala do příjezdu policejní hlídky,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských hasičů.
Při nehodě se řidička podle informací policistů lehce zranila a zdravotnická záchranná služba ji převezla do Nemocnice Jihlava k dalšímu vyšetření. „Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 325 000 korun a vozidlo bylo po nehodě nepojízdné a tvořilo překážku v silničním provozu a řidička nebyla schopna si zajistit odtah vozidla, proto byl cestou správce komunikace nařízen odtah. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Věc dopravní nehody vyřešili policisté z dálničního oddělení Velký Beranov na místě uložením pokuty v příkazním řízení,“ dodala tisková mluvčí.

Úvodní ilustrační foto: archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter