Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Rekonstrukce Fuchsových říčních lázní v Třebíči pokračuje

/
/
/
852 ZobrazeníRekonstrukce dřevěné budovy říčních lázní na Polance začala v roce 2016 a letos práce pokračují už třetí etapou. Opravu spolufinancuje město Třebíč a Ministerstvo kultury ČR.

V první a druhé etapě opravy byly vyměněné nosné sloupy a vnější trámy dřevěné budovy, byly vybourány poškozené základové prahy pod dřevěnými převlékacími kabinkami a vyměněny degradované vnitřní části dřevěných konstrukcí, schodnic, zábradlí i části poškozených palubkových podlah.
Letos probíhá odstraňování starých nátěrů dřevěných částí a ty se budou znovu natírat. Radnice nechala v loňském roce zpracovat restaurátorský průzkum posouzení barevnosti. Podle něj byly barvy v minulosti tlumenější. V období letních prázdnin budou práce přerušeny a dělníci se do říčních lázní vrátí zase v září. Náklady na práce v letošním roce budou podobně jako loni kolem 1,5 milionu korun, větší část pokryje dotace z Ministerstva kultury.
Vzhledem k časové a finanční náročnosti rekonstrukce budou práce pokračovat i v příštím roce.

 

  • Facebook
  • Twitter