Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Rekonstrukce Brtnické a Musilovy ulice v Jihlavě omezí dopravu

/
/
/
194 ZobrazeníOd 8. července až do konce roku 2024 bude probíhat první etapa rekonstrukce Holíkovy, Musilovy, Brtnické, v části od skleníků, a Krajní ulice v Jihlavě. Na dalších čtrnáct dní provoz na hlavním tahu na Brtnici omezí kyvadlově semafory.

Kompletní rekonstrukcí v letošním roce projde Brtnická ulice, tedy její vedlejší část podél zahrádek a veterináře, vedoucí rovnoběžně se silnicí II/405, a také celá Musilova ulice. Obě jsou od pondělí 8. července minimálně až do konce roku (podle povětrnostních podmínek) zcela neprůjezdné, zmíněný hlavní tah na Brtnici bude stavbou ovlivněn na následujících dva týdny, kdy zde budou provoz řídit kyvadlově prostřednictvím semaforu.

Ve zmíněných ulicích dojde ke kompletní opravě zahrnující rekonstrukci vodohospodářské infrastruktury v podobě rekonstrukce jednotné kanalizace (délka rekonstruovaného potrubí zhruba 560 metrů) a rekonstrukci vodovodu (délka rekonstruovaného potrubí zhruba 780 metrů). Součástí je i výstavba nové místní komunikace s asfaltovým povrchem a chodníků s povrchem z betonové dlažby. Řidiči částí ulicí Brtnická neprojedou ani v ní nezaparkují, místo bude možné objíždět souběžnými vedlejšími ulicemi.

Město za rekonstrukci první etapy zaplatí celkem 28 milionů korun bez DPH a zhotovitelem stavebních prací je místní firma IPOS PS. Druhá etapa, která bude probíhat v Holíkově a Krajní ulici, je v plánu na rok 2025 a 2026.

  • Facebook
  • Twitter